سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

سرمایه‌گذاران طرح‌های اقتصادی خلخال مورد حمایت قضایی قرار می‌گیرند - خبر

 

 

سرمایه‌گذاران طرح‌های اقتصادی خلخال مورد حمایت قضایی قرار می‌گیرند

رییس دادگستری خلخال گفت: حمایت قضایی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در اولویت کاری دستگاه قضایی است و ورود به پروژه‌های نیمه‌تمام اقتصادی با هدف کمک به تسریع در حل مشکلات و رفع موانع سرمایه‌گذاری در مسیر ایجاد اشتغال در منطقه صورت می‌گیرد.

سرمایه‌گذاران طرح‌های اقتصادی خلخال مورد حمایت قضایی قرار می‌گیرند
علی نباتی روز پنجشنبه در جلسه کمیته حمایت قضایی دادگستری خلخال افزود: حمایت قضایی از پروژه‌های در حال اجرا ، متوقف شده و نیمه‌کاره سرمایه‌گذاری اقتصادی در بخش‌های مختلف گردشگری ، صنعت و خدمات در اولویت دادگستری خلخال بوده و  ورود دستگاه قضایی به پروژه‌های نیمه‌تمام با هدف کمک به تسریع در حل مشکلات و رفع موانع سرمایه‌گذاری در مسیر ایجاد اشتغال و هموار نمودن مسیر سرمایه‌گذاران برای مجریان طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا در سال جهش تولید در منطقه است.
 
وی با اشاره به طولانی شده زمان اجرای پروژه گردشگری اندبیل خلخال اظهارداشت: سرمایه‌گذار قبلی خلع ید شده و انتظار می‌رود سرمایه‌گذار جدید با تکیه بر قانون وهمچنین اثبات اهلیت خود هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را در اجرای طرح‌های مورد تهعد خود در این منطقه به مرحله اجرا بگذارد.
 
رییس دادگستری خلخال بیان کرد: اداره میراث فرهنگی و گردشگری، مدیریت جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های اجرایی ضابط دادگستری خلخال با حضور میدانی در محل اجرای پروژه گردشگری تفرجگاه اندبیل ضمن تلاش برای حفظ بیت‌المال و پیشگیری از هرگونه وارد شدن صدمه به جنکل و منابع طبیعی موجود منطقه نسبت به ارزیابی رسمی آن جهت انجام امورات قانونی اقدام کنند.
 
او گفت: سرمایه‌گذار نیز مکلف است در موعد ۱۵ روزه ضمن تحویل طرح و نقشه‌های کامل مکان سرمایه‌گذاری و پروژه به ادارت ذی‌ربط و  همچنین دادگستری شهرستان، مسوولان شهرستان را در جریان تمامی امورات انجام شده خود قرار دهد.
 
رییس دادگستری خلخال سنگ‌اندازی از سوی افراد حقیقی و حقوفی در مسیر اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی این شهرستان را به ضرر مردم دانست و افزود: این کارشکنی‌ها تنها به ضرر منطقه تمام شده و گاهی باعث خروج سرمایه‌گذار از منطقه و نیمه‌تمام ماندن طرح‌های اقتصادی آغاز شده می‌شود.