جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری در کشور معرفی می شود - خبر

 

 

سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری در کشور معرفی می شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از معرفی سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری در کشور خبر داد.

سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری در کشور معرفی می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری شاخصه و الگو های گردشگری حلال را دارا است.

وی افزود: معرفی این شهر به عنوان شهر نمونه گردشگری در دست اقدام بوده و می توان سرعین را به عنوان شهر نمونه گردشگری در منطقه معرفی کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل متذکر شد: این شهر به غیر از آب های گرم معدنی از طبیعت منحصر به فرد در دامنه کوه سبلان برخوردار است و مواهب طبیعی آن کمتر معرفی شده است.

به گفته فلاحی منطقه نمونه گردشگری آلوارس، دربند ورگه سران، دره ورنیاب، روستای زیرزمینی کنزق، ویند کلخوران و عشایر ییلاقات آلوارس، از جاذبه های طبیعی منحصر به فرد این شهرستان است.

وی ادامه داد: همچنین روستای گردشگری بیله درق با طبیعت زیبا و آب های گرم معدنی و زندگی روستایی به عنوان مکمل جاذبه های گردشگری شهر سرعین است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تاکید کرد: ظرفیت های این منطقه موجب شده تا سالانه هزاران گردشگر از داخل و خارج کشور مهمان این شهر باشند.

فلاحی متذکر شد: به منظور رونق گردشگری این منطقه برگزاری جشنواره های متنوع برنامه ریزی شده که از آن جمله جشنوار های زمستانی است تا طرح زمستان بیدار در این منطقه عملیاتی شود.

وی با دعوت از مسلمانان کشورهای مختلف جهت استفاده از جاذبه های گردشگری شهر سرعین اضافه کرد: همچنین آماده حمایت سرمایه گذاران داخلی و خارجی بخش خصوصی هستیم.