سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سرعین با بیش از 13 هزار تخت اقامتی در خدمت گردشگران است - خبر

 

 

سرعین با بیش از 13 هزار تخت اقامتی در خدمت گردشگران است

رئیس هیئت‌مدیره جامعه تاسیسات اقامتی و گردشگری اردبیل گفت: بیش از 13 هزار تخت اقامتی در شهر سرعین آماده ارائه خدمات به گردشگران و مسافران داخلی و خارجی است.

سرعین با بیش از 13 هزار تخت اقامتی در خدمت گردشگران است

ناصر محمدی عصر امروز در سومین جشنواره گردشگری سرعین اظهار کرد: امسال با همت و تلاش تمام مراکز اقامتی، پذیرایی، صاحبان آب‌های گرم، کسبه و اصناف سرعین موفق شدیم تا سومین جشنواره گردشگری سرعین را با برنامه‌های متنوع در روزهای پایانی بهمن‌ماه برگزار کنیم.

وی افزود: امروز در دومین مرحله از برگزاری این جشنواره با دعوت از هنرمندانی همچون امیر نوری، میرطاهر مظلومی و خوانندگان کشوری سعی کردیم تا فضای پرشور و نشاطی را در قلب گردشگری ایران فراهم کنیم.

رئیس هیئت‌مدیره جامعه تاسیسات اقامتی و گردشگری استان اردبیل با برشمردن اهداف این جشنواره ادامه داد: شناساندن شهر سرعین و توانمندی‌های این شهر برای جذب گردشگر و توسعه گردشگری زمستانی، معرفی زیبایی‌های گردشگری سرعین و دعوت از هموطنان برای حضور در سرعین و استفاده از هوای پاک و مناسب این شهر از علل اصلی برگزاری این جشنواره است که می‌تواند نقطه تقویت گردشگری سرعین و خروج از تک‌فصلی بودن آن باشد.

محمدی وجود بیش از 200 هتل و هتل‌آپارتمان و مراکز اقامتی را با 13 هزار تخت برای حضور گردشگران یادآور شد و خاطرنشان کرد: جامعه هتل‌داران و تاسیسات اقامتی تلاش‌شان را به کار گرفته‌اند تا با تخفیف 30 الی 50 درصدی در مراکز اقامتی و آب‌های گرم خدمات متفاوتی را نسبت به سال‌های گذشته ارائه کنند.

بازیگر سینما و تلویزیون نیز که در جشنواره سوم گردشگری زمستانی سرعین حاضر شده بود در جمع گردشگران، مسافران و اهالی سرعین گفت:‌ به زادگاهم اردبیل افتخار می‌کنم که از چنین ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری و توان بالای جذب مسافران در فصل سرما برخوردار است.

میرطاهر مظلومی یادآور شد: امروزه صنعت گردشگری به پردرآمدترین صنعت اقتصادی دنیا تبدیل شده است، لذا باید بیشتر از این از توان سرعین استفاده کنیم.

وی که به زبان ترکی سخن می‌گفت، تصریح کرد: خوشحالم که در دومین هفته برگزاری این جشنواره در سرعین حاضر شدم و از همه هموطنانی که احتیاج به تفریحات سالم دارند دعوت می‌کنم تا با حضور در سرعین از زیبایی‌های این منطقه استفاده کنند.

در حالی دومین هفته سومین جشنواره گردشگری سرعین این هفته با حضور گرم علاقمندان در فضای سرد زمستانی و برفی اردبیل برگزار شد که در حاشیه این جشنواره، جشنواره ساخت تندیس یخی و آدم‌برفی نیز با استقبال علاقمندان برگزار شد تا بالاخره بعد از ماه‌ها انتظار بارش برف در روزهای اخیر چهره زمستانی به سرعین ببخشد و شرکت‌کنندگان این جشنواره از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نظم و انضباط برگزاری این جشنواره به نسبت هفته‌های گذشته مناسب‌تر و حضور گردشگران خارج از استان نیز فضایی متفاوت به آن بخشیده بود، به طوری که حضور هنرمندان و اهالی موسیقی برجسته کشور حال و هوایی متفاوت به جشنواره زمستانی سرعین بخشیده بود.