سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سرعین،‌نمین و بیله‌سوار صاحب مراکز آزمون آنلاین می‌شوند - خبر

 

 

سرعین،‌نمین و بیله‌سوار صاحب مراکز آزمون آنلاین می‌شوند

با هدف توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای در سطح استان ، شهرستان‌‌های سرعین‌، نمین و بیله‌سوار به مراکز آزمون آنلاین مجهز می شوند.

سرعین،‌نمین و بیله‌سوار صاحب مراکز آزمون آنلاین می‌شوند

محمد پور‌قلی اظهار کرد: با هدف توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای بعد از شهرستان اردبیل و خلخال که صاحب اولین مراکز آزمون آنلاین در استان هستند، شهرستان‌‌های سرعین‌، نمین و بیله‌سوار نیز از این مراکز بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: مراکز 10 گانه استان اردبیل و شهرستان‌ها به خودروهای کمک‌دار در بخش اتوماتیک تجهیز می‌شوند و تحویل این خودروها به مراکز جهت آموزش به کارجویان در آینده نزدیک انجام می‌گیرد.

مدیر کل مرکز فنی و حرفه‌ای استان اردبیل تصریح کرد: شهرستان خلخال و شهرستان اردبیل دو مرکز دارای آزمون آنلاین مهارت در سال 1395 بودند که در سال 1396 علی‌رغم تعهد سالانه برای یک مرکز‌، شهرستان‌های پارس‌آباد و مشگین‌شهر نیز صاحب مرکز آزمون آنلاین شدند.

پورقلی با اشاره به اعتبارات استانی و ملی فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: در بحث ملی بیش از 11 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار سال 1396 فنی و حرفه‌ای بوده که اعتبار تملک و دارایی فنی و حرفه‌ای استان اردبیل با افزایش 50 درصدی نسبت به سال 1395 از رقم یک میلیارد و 200 میلیون تومان در سال 1395 به رقم یک میلیارد و 800 میلیون تومان در سال 1396 رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: آموزش‌های رشته‌های جدید از جمله انرژی خورشیدی، تعمیر پکیچ ، و آموزش ساخت درب و پنجره upvc و تعمیر خودروهای دو گانه سوز به رشته‌های آموزشی مرکز استان و شهرستان خلخال اضافه شده و متناسب با نیاز هموطنان در استان این رشته‌ها کارشناسی شده در اختیار مراکز جهت توسعه کسب و کار و اشتغال در بازار ایجاد می‌شود.

مدیر کل آموزش و فنی وحرفه‌ای استان اردبیل از فعالیت بیش از 191 آموزشگاه آزاد فعال در استان خبر داد و گفت: 23 مرکز ثابت در حوزه آموزش در سطح استان داریم که تعهد سالانه آموزش به نفر ساعت ۳ میلیون و ۶۰۰ ساعت نفر روز است و از لحاظ نفر دوره نیز هزار و 800 نفر دوره روز در بخش دولتی و 12 هزار نفر در بخش غیردولتی در تعهد داریم.