جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

سرعت غیرمجاز بیشترین علت تصادفات استان اردبیل - خبر

 

 

سرعت غیرمجاز بیشترین علت تصادفات استان اردبیل

استاندار اردبیل بیشترین علت تصادفات جاده ای استان را سرعت غیرمجاز عنوان کرد و خواستار افزایش تعداد علایم کاهش سرعت در محورهای مواصلاتی شد.

سرعت غیرمجاز بیشترین علت تصادفات استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اکبر بهنامجو که در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل سخن می گفت افزود: با توجه به نبود امکان چهارخطه کردن تمام جاده‌ها، باید با کمترین هزینه‌ها اقدامات لازم را برای کاهش سرعت وتلفات تصادفات جاده‌ای عملیاتی کنیم.
رئیس شورای اداری استان اردبیل افزایش سرعت‌گیر و سرعت‌کاه در جاده‌های پرتردد از جمله جاده‌های شهرستان‌های شمالی استان را برای کاهش سرعت و تصادفات جاده‌ای ضروری دانست و بر افزایش علایم کاهش سرعت در جاده‌ها تاکید کرد.
وی با قدردانی از اقدامات انجام یافته برای کاهش تصادفات اظهار امیدواری کرد: با افتتاح پروژه های جدید حوزه راهسازی شاهد کاهش چشمگیر تلفات و تصادفات جاده ای خواهیم بود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه طبق بررسی های انجام شده سرعت غیرمجاز در جاده‌ها بیشترین علت تصادفات می‌باشد، باید هر گونه برنامه کم‌هزینه موقت در این مسیرها برای ارتقای ایمنی محورها اجرایی شود.
استاندار اردبیل نصب دوربین‌های هوشمند ثبت تخلفات را از دیگر اقدامات لازم در جهت کاهش سرعت غیرمجاز دانست و بر تخصیص به موقع اعتبارات لازم جهت ارائه خدمات هرچه بیشتر راهداری توسط فرمانداران شهرستانها تاکید کرد.