جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

سرعت تندباد در مشگین‌شهر به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت رسید - خبر

 

 

سرعت تندباد در مشگین‌شهر به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت رسید

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: طبق نقشه‌های پیش‌بینی سازمان هواشناسی استان صبح امروز سرعت لحظه‌ای تندباد در مشگین‌شهر به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شد.

سرعت تندباد در مشگین‌شهر به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت رسید

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی دولتی‌مهر گفت: طی 24  ساعت گذشته وزش باد تندگاهی شدید مناطق مختلف استان اردبیل را فرا گرفت که بیشترین سرعت وزش باد لحظه‌ای از مشگین‌شهر با 140، فرودگاه اردبیل با 90 و گرمی با 86 کیلومتر بر ساعت به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: بر‌اساس نقشه‌های هواشناسی، طی امروز آسمان صاف تا نیمه ابری بوده و وزش بادهای تند گاهی شدید به ویژه در مناطق مرکزی و شهرستان گرمی همچنان تداوم خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: از اواخر وقت امروز با تغییر الگوی باد و شمالی شدن جریانات هوا، ضمن کاهش سرعت وزش باد، دمای هوا روند کاهشی خواهد داشت.

دولتی‌مهر اظهار کرد: روند کاهشی دما تا اواسط هفته آینده انتظار می‌رود و از امشب تا شنبه هفته آینده در برخی مناطق به ویژه نواحی منتهی به استان گیلان بارش پراکنده باران و مه پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: از دستگاه‌های اجرایی و مدیریت بحران استان انتظار داریم تمهیدات لازم را برای جلوگیری از تلفات ناشی از حوداث طبیعی بیندیشند تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.