سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

سرای نوآوری آی.تی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

سرای نوآوری آی.تی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: سرای نوآوری آی.تی (فناوری اطلاعات) این دانشگاه با هدف رشد و توسعه فناوری بزودی راه‌اندازی می‌شود.

سرای نوآوری آی.تی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

اسحق رسولی افزود: آی .تی تلفیقی از چند رشته دانشگاهی مثل مهندسی نرم‌افزار ، مهندسی سخت‌افزار ، مهندسی برق و مخابرات و مدیریت است که کارشناسان و فارغ‌التحصیلان این رشته بعد از اتمام تحصیل با بازار کار خوبی روبرو می‌شوند.

وی اظهارداشت: آی .تی راه و روش مناسب استفاده بهتر و کارا از اطلاعات و ارتباطات را می‌آموزد و کارشناسان با داشتن این تخصص قادر خواهند بود به نتایج سال‌ها تحقیق و تجربه دیگر متخصصان و دانشمندان دست پیدا کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بیان‌کرد: سرای نوآوری دانشگاه آزاد اردبیل که در ابتدا ساختمانی با کاربری آموزشی بود ولی هم‌اکنون کانونی برای پرورش ایده و فکرهای ناب علمی است که در شاخه‌های علمی مختلف اختیار جوانان و محققان و فناوران استان اردبیل چه در داخل دانشگاه و چه در خارج از دانشگاه قرار داده شده است.

رسولی با بیان اینکه ۲ شرکت دانش‌بنیان و ۳۰ واحد فناور در این دانشگاه مستقر است، افزود: در استقرار واحدهای فناوری محدودیت‌هایی وجود دارد چرا که به واحدهایی اجازه استقرار داده می‌شود که قدرت تاثیرگذاری در بازار و صنعت را داشته باشند.

 وی با بیان اینکه هم‌اکنون ایده خوب و نوآوری تاثیرگذار در بازار و صنعت کم است، اظهارداشت:دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بالای ۱۰۰ مورد اختراع طرح و محصول در حوزه‌های مختلف علمی و صنعتی داشته است که امسال برخی از آنها به تجاری‌سازی خواهد رسید.

رسولی با تاکید بر اینکه تعامل  صنعت و دانشگاه "جهش تولید" را سرعت می‌دهد افزود: دانشگاه‌های ما اگر در مسیر درستی حرکت کرده و با سازمان‌های مختلف اجرایی هم‌افزایی داشته باشند می‌توانند استعداد جوانان و ایده‌های بکر آنان را تبدیل به فرصت‌های خوب در حوزه‌های تخصصی کنند، چرا که هم‌اکنون استعداد جوانان ما در عرصه جهانی و در بین کشورهای زیاد بی‌نظیر است.