جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

سد پیله‌سهران آماده بهره‌برداری است - خبر

 

 

سد پیله‌سهران آماده بهره‌برداری است

مدیر آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: سد پیله‌سهران با ظرفیت 5 میلیون متر مکعب آب آماده بهره‌برداری است.

سد پیله‌سهران آماده بهره‌برداری است

کریم فکور در بازدید از مراحل پایانی عملیات سد پیله‌سهران با اعلام این که این سد با ظرفیت 5 میلیون متر مکعب آماده بهره‌برداری است، اظهار کرد: سد پیله‌سهران توان ذخیره 5 میلیون متر مکعب آب را دارد و حجم تنظیمی آن به 5/6 میلیون مترمکعب نیز می‌رسد.

وی افزود: سال گذشته در سد پیله‌سهران تا 2 میلیون مترمکعب آبگیری صورت گرفت و امسال نیز با پایان عملیات اجرایی 4 میلیون متر مکعب بر این میزان افزوده می‌شود که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است این سد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد

مدیر آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد : برای تکمیل این طرح یک ایستگاه پمپاژ آب قدرتمند آب را به اراضی پایاب منتقل و  یک و نیم میلیون مترمکعب آب به سد کمی‌آباد و رضی‌آباد پمپاژ خواهد کرد.

وی اضافه کرد: اراضی پایاب این سد بیش از 3 هزار هکتار است که تماما" به سیستم ‌ای نوین آبیاری مجهز خواهند شد و با اصل بهره‌وری از آب مصرفی، بیشترین میزان محصول در واحد سطح تولید خواهد شد .

به گزارش خبرگزاری فارس، فکور ابراز امیدواری کرد اجرای اینگونه عملیات اجرایی وگسترش سدهای ذخیره آب ضمن ایجاد اشتغال و تولید، باعث مهاجرت معکوس روستائیان از شهرها به روستاها و رونق تولید در منطقه شود.