سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

سد عنبران تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

سد عنبران تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس گفت: سد عنبران طی دو سال آینده با اعتبار اولیه ۲۰ میلیارد تومان احداث می‌شود.

سد عنبران تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صدیف بدری در بازدید از سد در حال احداث عنبران اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده از وزارت نیرو، مجوز و طرح نهایی سد عنبران تایید شد و طی قرارداد منعقد شده با پیمانکار طرح، سد طی #دو_سال و با اعتبار اولیه 20 میلیارد تومان احداث شود.
 
وی افزود: طرح احداث سد عنبران از چند سال پیش مطرح بود ولی با این وجود طرح و مجوز احداث سد نهایی نشده بود. با پیگیری از وزارت نیرو مجوز و طرح نهایی و تایید شده است و سد با ظرفیت یک میلیون مترمکعب برای مقاصد توسعه و رونق گردشگری، تامین حقآبه سنتی اراضی پایین سد، تغذیه سفره‌ زیرزمینی و چاه‌ها و تامین آب مورد نیاز صنایع کوچک در حال ساخت است.
 
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس تصریح کرد: اعتبارات این طرح از محل مهار آب‌های مرزی است و به همین دلیل مشکل خاصی برای تامین اعتبار وجود نخواهد داشت.
 
بدری گفت: برای 6 ماهه دوم امسال برآورد اولیه اعتبار برای سد عنبران 4 میلیارد تومان است که در سال آتی این اعتبار به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد داشت تا طرح طبق #زمانبندی پیش‌بینی شده به اتمام برسد.
 
وی افزود: 20 روز از انتخاب پیمانکار جدید می‌گذرد و با مذاکرات انجام شده، راه انحرافی و دسترسی به #عنبران_علیا توسط پیمانکار در حال انجام است و انتظار می‌رود تا ظرف یکماه آینده آسفالت ریزی شود و در کنار آن برخی مسیرهای خاکی داخل شهر عنبران با مشارکت شهرداری و پیمانکار طرح آسفالت ریزی خواهد.
 
بدری ضمن ابراز امیدواری نسبت به توسعه زیرساخت‌های گردشگری عنبران اظهار کرد: راه دسترسی به پیکره سنگی بابا داوود عنبران با مشارکت راه و شهرسازی و راهداری استان ظرف یکماه آینده اصلاح و بازگشایی خواهد شد.