جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

سد احمدبیگلو از ردیف اعتبارات ملی استفاده می‌کند - خبر

 

 

سد احمدبیگلو از ردیف اعتبارات ملی استفاده می‌کند

 

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح احداث سد احمدبیگلوی مشگین‌شهر از ردیف اعتبارات سدهای مرزی بهره‌مند شدند.

 

خبرگزاری فارس: سد احمدبیگلو از ردیف اعتبارات ملی استفاده می‌کند

 

یونس اسدی عصر امروز در جریان بازدید از مراحل اجرای این طرح اظهار داشت: باید در کمترین زمان عملیات احداث این سد با توجه به تزریق منابع اعتباری ملی تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد تا بخشی از نیازهای آبی این منطقه برطرف شود.

وی تصریح کرد: 60 میلیارد ریال اعتبارات ملی به این طرح اختصاص یافته به طوری که تاکنون برای احداث آن 120 میلیارد ریال هزینه شده است.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در عملیاتی شدن این طرح باید از ظرفیت پیمانکاران بهره‌گیری شود، خاطر نشان کرد: وزارت نیرو قول داده تا سدهای متوسط کشور با تزریق منابع اعتباری در اولین فرصت تکمیل و نسبت به راه‌اندازی آن حرکت‌های زیربنایی و اساسی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این بازدید فرماندار شهرستان مشگین‌شهر اضافه کرد: ‌سه مجتمع آب‌درمانی در آب‌های گرم قینرجه و ملک سویی احداث می‌شود تا با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی رونق گردشگری اتفاق بیفتد.

ابراهیم امامی بیان کرد: قرار است یکی از این پروژه‌ها در منطقه قینرجه تا اواخر تیرماه تکمیل شده و بهره‌برداری از آن آغاز شود تا زمینه برای حضور گردشگران بیشمار بهتر و شایسته فراهم آید.

وی گردشگری را یکی از ظرفیت‌های خوب توسعه مشگین‌شهر بیان کرد و ادامه داد: ما در این شهرستان شش منطقه نمونه گردشگری و همچنین آثار طبیعی، تاریخی و موقعیت ممتاز داریم که بهتر است با قدر دانستن گردشگری طبیعی و اکوتوریسم بتوانیم از ظرفیت‌های آن به بهترین شکل استفاده کنیم.

فرماندار مشگین‌شهر گفت: 16 آبگرم این شهرستان از خواص متعدد درمانی و سلامتی برخوردار هستند که ما سعی می‌کنیم مجتمع ملک سویی را به همراه آب‌درمانی قینرجه و وله‌زیر با کمک بنیاد برکت تکمیل و راه‌اندازی کنیم و در احیا و مرمت آب‌گرم قوتورسویی یک سرمایه‌گذاری ترکیه اعلام آمادگی کرده تا این پروژه را که در حقیقت سلطان آب‌گرم‌های دنیاست مرمت کند تا محور گردشگری مشگین‌شهر تا قینرجه، ملک سویی، لاهرود و قوتورسویی هر چه سریعتر تکمیل و راه‌اندازی شود.