جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

سدهای عمارت و تازه‌گند گرمی اوایل سال آینده آبگیری می شوند - خبر

 

 

سدهای عمارت و تازه‌گند گرمی اوایل سال آینده آبگیری می شوند

استاندار اردبیل گفت: سدهای عمارت و تازه‌گند گرمی اوایل سال آینده آبگیری می شوند.

سدهای عمارت و تازه‌گند گرمی اوایل سال آینده آبگیری می شوند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش، استاندار اردبیل افزود: با اختصاص یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال مطالعات ۳ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد عمارت انجام می‌شود و برنامه‌ریزی شده تا در اوایل سال آینده سدهای عمارت و تازه‌گند گرمی آبگیری شوند.

وی با تلاش‌های انجام شده در یک سال گذشته شاهد تسریع در اجرای پروژه‌های استان در بخش‌های مختلف بودیم که این امر می‌تواند توسعه و آبادانی استان را شتاب ببخشد.

استاندار اردبیل با اشاره به راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد و مجموعه‌های بخش خصوصی در استان بیان کرد:‌ در شهرستان گرمی نیز در این حوزه اقدامات مناسبی انجام شده تا بتوانیم با آغاز به کار این واحدها شاهد رونق اشتغال و تولید در این شهرستان باشیم.

خدابخش با بیان اینکه دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به مناطق محروم دارد، گفت: در بخش بهداشت و درمان، راهسازی و گازرسانی به مناطق روستایی تحولی اساسی در شهرستان گرمی ایجاد شده که بهره‌برداری از 5 کیلومتر از راه ارتباطی قفقاز بین امیرکندی تا رضی از جمله این پروژه‌هاست.

وی با اشاره به اختصاص اعتبارات برای سدسازی در دولت یازدهم به استان اردبیل تصریح کرد: بیش از 4 هزار میلیارد ریال دولت یازدهم برایاجرای پروژه‌های سدسازی شهرستان گرمی اعتبار تزریق کرده که این امر سبب شده تا تحولاتی اساسی در این حوزه در این منطقه ایجاد شود.