حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷

ستایش از پیشرفتهای علمی کشور در 40 سالگی انقلاب اسلامی - خبر

 

 

ستایش از پیشرفتهای علمی کشور در 40 سالگی انقلاب اسلامی

امام جمعه اردبیل با ستایش از پیشرفتهای علمی کشور بویژه در حوزه نظامی در 40 سال بعد از انقلاب اسلامی گفت: قدرت ایران اسلامی فقط تجهیزات نیست بلکه ایمان، اعتقاد و روحیه شهادت طلبی، سلاح اصلی ماست.

ستایش از پیشرفتهای علمی کشور در 40 سالگی انقلاب اسلامی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی در خطبه های نماز جمعه این هفته ، ضمن ستایش از پیشرفتهای علمی کشور در 40 سال انقلاب اسلامی انبوه جت جنگنده ایرانی کوثر را یک حرکت علمی فوق العاده برشمرد و افزود : این دستاورد بزرگ مثل کابوسی بر سر دشمنان ما سنگینی می کند.
 
وی با اشاره به حضور خود در پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر و صحبت با جمعی از فرماندهان نیروی هوایی در خصوص این جنگنده اظهار داشت : این اقدام به حق شاهکار و معجزه علمی متخصصان ایرانی است  و از علل اصلی موفقیت ایران در تکنولوژی نظامی , نظارت و پیگیری و فرماندهی مقام معظم رهبری است.
 
وی در ادامه تحریمهای اخیر آمریکا را به مشک سوراخ تعبیر کرد و آن را موجب افول قدرت جهانی این کشور دانست و گفت : کاری که آمریکا می کند کار جدیدی نیست , جنگ روانی است ، در حالیکه ایران قابلیت عظیم ایستادگی دارد و با هیاهوی ترامپ زمین نمی خورد. 
 
آیت الله عاملی همچنین با انتقاد از بالا رفتن قیمت محصولات پتروشیمی که موجب تعدیل نیروی چندین کارخانه در استان و خطر تعطیلی این کارخانه ها شده است گفت : ما از دولت محترم می خواهیم برای ملت توضیح دهد پتروشیمی ها که خوراکشان از خود کشور است و صادرات آنها نیز تحت نظارت دولت است به چه دلیلی قیمت محصولات خود را چندین برابر کرده اند؟
 
وی از دولت و نمایندگان مجلس خواست این موضوع را پیگیری و مشکل کارخانجات را حل کنند.