سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سبک زندگی زنان عشایر باید در کشور مطرح شود - خبر

 

 

سبک زندگی زنان عشایر باید در کشور مطرح شود

معاون گردشگری استان اردبیل گفت: زندگی زنان عشایر اردبیل باید بعنوان یک سبک زندگی در کشور مطرح شود.

سبک زندگی زنان عشایر باید در کشور مطرح شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان صغری فرشی، معاون گردشگری استان اردبیل ظهر امروز در دیدار با بانوان فرهیخته استان اردبیل اظهار کرد: سبک زندگی زنان و دختران عشایر مغان به عنوان یک سبک زندگی باید در کشور مطرح شود.

وی افزود: ۱۵ زن به عنوان مدیر عامل دفاتر خدمات مسافرتی، ۲۴ زن به عنوان مدیر فنی و ۹ زن نیز مشترکا به عنوان مدیرعامل و مدیر فنی در استان اردبیل برای پیشرفت در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند و با درنظر گرفتن این که گردشگری محوری است که در همه بخش‌ها بحث میزبانی را دارد و این استعداد در بانوان نهفته است قطعا این قشر در اجرای فعالیت‌های گردشگری عملکرد بهتری خواهند داشت.

معاون گردشگری استان اردبیل بیان کرد: اعتماد به خانم‌ها در شغل‌ها و سمت‌های دولتی و استفاده از ظرفیت آنان نه در حالت ویترینی و نمادین بلکه باید به صورت میدانی و عملی انجام گرفته و امنیت شغلی آنان نیز تأمین شود.

وی با اشاره به ۳۰ پروژه در دست بهره‌برداری بوم‌گردی در استان گفت: بوم‌گردی صنعتی است که زنان با آن آشنایی  بسیاری دارند و  پایه و اساس حوزه گردشگری نیز به دست زنان است پس  باید نقش و فعالیت زنان و دختران در صنعت گردشگری استان به‌ویژه بوم‌گردی افزایش یابد.

فرشی افزود: حضور مستمر زنان در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط از جمله تولید پوشاک، صنایع غذایی، صنایع دستی و... زمینه‌ساز فعالیت‌های نو و همچنین ایجاد نشاط و شادابی در بین زنان جامعه است.