حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

سبقت گرفتن در امر مدرسه سازی از جمله کارهای حسنه در اسلام است - خبر

 

 

سبقت گرفتن در امر مدرسه سازی از جمله کارهای حسنه در اسلام است

امام جمعه نیر گفت: سبقت گرفتن در امر مدرسه سازی از جمله کارهای حسنه در اسلام است.

سبقت گرفتن در امر مدرسه سازی از جمله کارهای حسنه در اسلام است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام میکائیل مقدسی اما جمعه نیر در هشتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان نیرکه با حضور خیرین استانی وشهرستانی درمحل سالن ورزشی شهید مهدیزاده برگزارشده بود گفت:سبقت گرفتن در امر مدرسه سازی از جمله کارهای حسنه در اسلام است.

وی درادامه گفت: بهترین عبادت سبقت گرفتن در کارهای نیک است و خیرین مدرسه ساز این امر را محقق کردند ونشان دادند که امر مدرسه سازی یک کارپسندیده از نظر خداوند واسلام محسوب می شود.

دراین مراسم مهدی احمدی فرماندارشهرستان نیر هم با اشاره به این مطلب که در شهرستان نیر هفت مدرسه از سوی خیرین مدرزسه ساز احداث شده گفت: شبکه خیرین مدرسه سازبه مدت 8 سال است که درشهرستان نیر با عضویت بیش از 290نفر معلم راه اندازی شده و ماهانه مبالغی از حقوق خود را به حساب مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان نیر واریز می کنند.

در ادامه قرآن نویس رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل هم از احداث 250مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز استان خبر داد و گفت: از ابتدای تاسیس انجمن خیرین مدرسه ساز استان اردبیل تا کنون 250 مدرسه در قالب یک هزارو 500کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است.

وی با اشاره به عملکرد و فعالیت‌های انجام پذیرفته خیران مدرسه‌ساز در استان اردبیل، افزود: 20 باب مدرسه که در مجموع دارای 76 کلاس می‌باشند در سال 95 به اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل در شهرستان‌های مختلف تحویل داده شده است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل از ادامه فعالیت‌های خیرین مدرسه‌ساز خبر داد و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام پذیرفته در سال جاری نیز در حدود 100 کلاس دیگر در نقاط مختلف استان ساخته خواهد شد.دراین مراسم برنامه های متنوعی از جمله اجرای سرود ودکلمه برگزارشد ودرپایان از زحمات خیرین مدرسه ساز استانی وشهرستانی تجلیل بعمل آمد.

لازم به ذکر است که دراین جشنواره از سوی خانم شیوا امجدی احداث یه مدرسه 6کلاسه در روستای بوران بخش مرکزی نیر با نام مرحوم محمدرضا جوادی تعهد شد و یک مدرسه سه کلاسه در روستای اباذر نیر نیز توسط خیری مدرسه ساز مهندس ندایی تعهد شد همچنین توسط خیرین مدرسه ساز 100میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع آوری شد. .