سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سایت پرنده‌نگری در تالاب «میل» اصلاندوز راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

سایت پرنده‌نگری در تالاب «میل» اصلاندوز راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: با هدف ایجاد جاذبه گردشگری در استان سایت پرنده‌نگری در تالاب «میل» اصلاندوز راه‌اندازی می‌شود.

سایت پرنده‌نگری در تالاب «میل» اصلاندوز راه‌اندازی می‌شود

سعید شهند اظهار داشت: با هدف ایجاد جاذبه گردشگری در استان سایت پرنده‌نگری در تالاب «میل» اصلاندوز راه‌اندازی می‌شود که پذیرای 72 گونه مهاجر در هر سال است.

وی با اشاره به این که افزایش ظرفیت گردشگری استان به عنوان یک اولویت مهم و اساسی مطرح است بیان کرد: در این زمینه انجام مطالعات دقیق و نیز بررسی وضعیت و زیرساخت‌های این طرح در راستای توسعه استان برای ما حائز اهمیت است که می‌تواند در توسعه تالاب‌های استان مثمرثمر واقع شود.
 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به فرود 32 هزار قطعه پرنده در طی این سال در این تالاب نیز گفت: بدون شک این تالاب زیستگاه بسیار دوست‌داشتنی برای پرندگان است که با وجود تنوع‌های زیستی بسیار متنوع نسبت به اقلیم و تپوگرافی آب و هوایی و پوشش گیاهی نیز به شکل مناسبی عمل کرده است.

شهند از ثبت 400 نوع گیاه دارویی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: این رقم بسیار خوبی در تنوع پوشش گیاهی استان اردبیل است و در این زمینه گروه‌های همیار مردمی به ویژه سازمان های مردم نهاد همکاری بسیار خوبی در برنامه های آموزشی حفاظت از محیط زیست دارند.

وی بیان کرد: با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و مسئولان درصدد هستیم در راستای تدوین برنامه‌های مناسب با محوریت حفاظت از محیط زیست اقدام کرده و به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.