رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان گفت: در راستای کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی با ارائه راهکارهای لازم سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود.

سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهزاد ستاری گفت: با توجه به نوع سبک‌های زندگی افراد و عدم آگاهی و بالا رفتن سطح توقعات برخی از خانواده‌ها امروزه شاهد مراجعات تعدادی از زوجین برای فروپاشی کانون خانواده‌ها هستیم.
 
وی با بیان اینکه می‌توان با متمرکز کردن فعالیت‌ها و برنامه حول محور ازدواج‌های آگاهانه نتایج بهتری به دست آورد، گفت: در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه و سالم‌سازی کانون خانواده‌ها با برنامه‌ریزی‌های منسجم و هدفمند، می‌توان سطح دانش و آگاهی‌های افراد را بالا برد.
 
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به اینکه نتایج تحقیقات به عمل آمده در زمینه طلاق نشان می‌دهد برخی عوامل و متغیرهای آن نیاز به کار کارشناسی دارد، تصریح کرد: خوشبختانه در ارتقای تامین سلامت روحی و روانی افراد سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی تعیین شده و بر این اساس کاملا تخصصی و دانش محور برنامه‌های خود را پیش می‌برد.
 
ستاری با پیشنهاد اینکه صداوسیمای استان می‌تواند در زمینه آگاهی‌دهی به خانواده‌ها از طریق برنامه‌های سازمان بهزیستی موفق عمل کند، افزود: با تولید و ساخت انیمیشن‌ها، سریال و فیلم کوتاه و اثرگذار با موضوعاتی چون ازدواج‌های آگاهانه، استفاده از افراد موفق و غیره می‌توان حداقل از میزان شیوع پدیده طلاق در سطح جامعه کاسته و دانش لازم را در اختیار افراد قرار داد.
 
وی از سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: با توجه به افزایش آمار طلاق که به عنوان یک آسیب جدی تلقی شده و آسیب‌های متعددی را به دنبال دارد سامانه طلاق در اردبیل راه‌اندازی شده و در راستای کاهش این معظل فعالیت می‌کند.