جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بهزیستی اردبیل راه اندازی شد - خبر

 

 

سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بهزیستی اردبیل راه اندازی شد

سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران ویروس کرونا با هدف صیانت از سلامت روانی افراد جامعه هدف و قطع زنجیره این بیماری راه‌اندازی شد .

سامانه خود ارزیابی وضعیت روانشناختی در بهزیستی اردبیل راه اندازی شد

دکتر بهزاد ستاری مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت : سامانه خودارزیابی روانشناختی به منظور غربالگری هوشمند افراد جامعه و پیشگیری از آسیب‌های روانی - اجتماعی ناشی از بحران کرونا، توسط سازمان بهزیستی کشور راه اندازی شده  و با این شیوه رصد و پایش آسیب‌های ناشی از این بیماری امکان پذیر خواهد شد .

وی بیان کرد: دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی  در قالب طرح محب ، سامانه «خود ارزیابی وضعیت روانشناختی» را طراحی نموده تا در این چرخه ، خدمات به صورت سطح بندی و سیستم ارجاعی ارائه شود و افراد با مراجعه به سامانه ضمن تکمیل اطلاعات جمعیت شناسی، به سوالات تخصصی مطرح شده، پاسخ‌های مناسب ارائه نمایند .

او در رابطه با نحوه مشارکت در سامانه خود ارزیابی افزود:  افراد با ارائه شماره تلفن و کد ملی در سامانه خود ارزیابی روانشناختی؛ کد شناسه خدمت دریافت کرده و از طریق تماس با صدای مشاور(1480) از خدمات تخصصی بهره مند میشوند.

به گفته وی،  در صورت تشخیص روانشناسان چنانچه خدمات تخصصی برای فرد مورد نظر نیاز باشد، توسط مشاوران و متخصصان  امر به مراکز تخصصی سازمان ارجاع داده می‌شوند.

ستاری با بیان اینکه فرایند چرخه روانشناختی تا دستیابی نتایج مطلوب ادامه می باید ، گفت: کلیه مراحل خدمات کاملاً بصورت رایگان به همشهریان ارائه شده  و براین اساس افراد می‌توانند با مراجعه به آدرس CORONA.BEHZISTI.IR از خدمات این سامانه بهره مند شوند.