سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ساماندهی 220 واحد اقامتی استان اردبیل برای استقبال از مسافران تابستانی - خبر

 

 

ساماندهی 220 واحد اقامتی استان اردبیل برای استقبال از مسافران تابستانی

مدیرعامل جامعه صنفی تأسیسات اقامتی استان اردبیل گفت: ۲۲۰ واحد اقامتی در استان اردبیل با ۱۳ هزار تخت رسمی برای استقبال از گردشگران و مسافران در ایام تعطیلات عید فطر و تابستان ساماندهی شد.

ساماندهی 220 واحد اقامتی استان اردبیل برای استقبال از مسافران تابستانی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جعفر بذری در جلسه بررسی روند آماده‌سازی مراکز اقامتی سرعین برای تعطیلات عید سعید فطر و تابستان اظهار داشت: جامعه مراکز اقامتی با 220 واحد اقامتی در استان اعم از هتل، هتل آپارتمان، میهمان پذیر و بالغ بر 13 هزار تخت رسمی آمادگی کامل برای استقبال از گردشگران و مسافران در ایام تعطیلات عید فطر و تابستان را دارد.

وی با اشاره به ساماندهی 15 واحد خانه مسافر در شهرستان بیله‌سوار و صدور مجوز یک ساله به این خانه مسافرها بیان کرد: 120 واحد خانه مسافر نیز در شهرستان سرعین ساماندهی شده‌اند که 20 واحد آن به دلیل برخورداری از امکانات و تجهیزات هتل در پروسه تبدیل وضعیت در کمیته فنی سرمایه‌گذاری این اداره کل تبدیل به میهمان پذیر شده‌اند.

بذری در رابطه با حل معضل جارچیان در شهرستان سرعین گفت: با احصاء نقاط قوت و ضعف طرح ساماندهی جارچیان که با همکاری شورای تأمین و فرمانداری شهرستان سرعین در سال گذشته اجرا شد، امسال نیز 85 نفر از جارچیان به عنوان راهنمایان گردشگری سرعین ساماندهی شدند.

مدیرعامل جامعه صنفی تأسیسات اقامتی استان اردبیل با اشاره به تأسیس یک شرکت تعاونی با مشارکت 100 نفر از اعضای جامعه صنفی تأسیسات اقامتی استان در رابطه با کارآفرینی و ارائه خدمات گردشگری اظهار کرد: در این راستا درصدد هستیم در کمتر از سه ماه نانوایی‌های چند منظوره در سرعین به منظور تأمین نان مورد نیاز مسافران و میهمانان ایجاد شود.

بذری از راه‌اندازی کیوسک راهنمای گردشگری در ورودی شهرستان سرعین با عنوان "از من بپرس" خبر داد و گفت: 50 هزار نسخه بروشور با همکاری شهرداری و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چاپ و تهیه شده و در اختیار مراکز اطلاع‌رسانی برای توزیع بین گردشگران و مسافران قرار می‌گیرد.