جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

ساماندهی ۱۸۰۰ معلول و سالمند در مراکز توانبخشی اردبیل - خبر

 

 

ساماندهی ۱۸۰۰ معلول و سالمند در مراکز توانبخشی اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: یک هزار و ۸۰۰ نفر از معلولان ذهنی، سالمندان و بیماران مزمن روانی در ۴۰ مرکز توانبخشی فعال در سطح استان ساماندهی شدند.

ساماندهی ۱۸۰۰ معلول و سالمند در مراکز توانبخشی اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل صبح امروز در مراسم تجلیل از دست اندرکاران موسسه خیریه چهارده معصوم(ع) اردبیل اظهار داشت: تلاش تمامی عوامل و دست‌اندرکاران این موسسه خیریه در جلب، جذب و توزیع مشارکت‌های مردمی در بین نیازمندان قابل تقدیر بوده و خوشبختانه موسسه خیریه چهارده معصوم(ع) در سایه تلاش و پشتکار مضاعف خود ذهنیتی مثبت در ذهن افراد جامعه ایجاد کرده است.
 
وی اصلی‌ترین استراتژی سازمان بهزیستی در یاری‌رسانی به افراد نیازمند را توانمندسازی آنان دانست و گفت: کسب استقلال فردی زمانی حاصل می‌شود که آنان را از جنبه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و غیره توانمند کنیم.
 
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: گسترش مراکز حمایتی توام با نظارت، کنترل و هدایت آنان می‌تواند از بروز و شیوع برخی از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند که این مهم مورد توجه بوده و تلاش می کنیم در این زمینه بسترهای لازم را فراهم کنیم.
 
ستاری تصریح کرد: موسسات خیریه از بطن جامعه نشات می‌گیرند بنابراین بهتر است در ارائه خدمات مددکاری شعار توانمندسازی را در نظر بگیرند تا از این طریق زمینه اشتغال مددجویان مهیا شود.
 
وی با اشاره به فعالیت مراکز نگهداری از معلولان از ساماندهی تعداد یک هزار و 800 نفر از معلولان ذهنی، سالمندان و بیماران مزمن روانی در 40 مرکز توانبخشی فعال در سطح استان خبر داد و گفت: تمام تلاش سازمان بر این است که مراکز از بخش‌های شبانه به سمت روزانه تغییر وضعیت دهد و از این طریق معلولان به آغوش خانواده‌ها بازگردند.