جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

ساماندهی آب‌های سطحی کل روستاهای بخش مرکزی تا پایان سال 97 - خبر

 

 

ساماندهی آب‌های سطحی کل روستاهای بخش مرکزی تا پایان سال 97

بخشدار مرکزی گرمی مغان از تکمیل طرح ساماندهی آب‌های سطحی در کل روستاهای بخش مرکزی این شهرستان تا پایان سال 97 خبر داد.

ساماندهی آب‌های سطحی کل روستاهای بخش مرکزی تا پایان سال 97

حسن ندایی اظهار کرد: طرح ساماندهی آب‌های سطحی از محل اعتبارات دهیاری‌ها در تمام روستاهای بخش مرکزی گرمی مغان اجرا شده و در نتیجه آن مشکل اساسی مردم در زمینه هدایت آب‌های سطحی روستاها مرتفع می‌شود.

وی با بیان اینکه نیازمندی‌ها و مشکلات تمام روستاهای بخش از ابتدای آغاز فعالیت دولت دوازدهم جمع‌آوری شده است، افزود: از سال 92 تاکنون بخش عظیمی از مشکلات روستاها رفع و امکانات و زیرساخت‌های زیادی تأمین شده است.
بخشدار مرکزی گرمی مغان بیان کرد: 25 روستای بخش مرکزی از نعمت آب شرب بهره‌مند بوده و به شبکه شهری متصل هستند و در مابقی روستاها نیز بسیاری به نحوی تأمین یا در برنامه اجرایی قرار گرفته است.
وی گازرسانی و آب‌رسانی را بزرگ‌ترین خدمت دولت یازدهم به روستاهای محروم دانست و اضافه کرد: با وجود کاهش منابع آبی با توجه دولت مشکلات عدیده روستاها در حوزه آب‌رسانی و همچنین با اجرای طرح عظیم گازرسانی زیرساخت‌های اساسی روستاها تأمین شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، ندائی افزود:در دهه فجر سال‌جاری پروژه‌های این بخش با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال که از سوی دهیاری‌ها در حوزه آسفالت‌ریزی، شن‌ریزی و تسطیح معابر و جاده‌های بین مزارع انجام شده است، افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.