حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

سازگاری با کم‌آبی اصلی‌ترین برنامه وزارت نیرو است - خبر

 

 

سازگاری با کم‌آبی اصلی‌ترین برنامه وزارت نیرو است

وزیر نیرو گفت: سازگاری با کم‌آبی و اصلاح الگوی مصرف اصلی‌ترین برنامه وزارت نیرو در سال‌های آینده خواهد بود.

سازگاری با کم‌آبی اصلی‌ترین برنامه وزارت نیرو است
 رضا اردکانیان پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه پست 230 کیلوولت نصیرلوی گرمی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به کمبود بارش‌ها و افت منابع آب‌های زیرزمینی سازگاری با کم‌آبی و اصلاح الگوی مصرف اصلی‌ترین برنامه وزارت نیرو در سال‌های آتی خواهد بود.
 
وی افزود: نیازمند توجه جدی به حوزه مصرف هستیم و امیدواریم با فرهنگسازی و اصلاح الگو کاهش قابل توجهی در میزان سرانه مصرف آب و برق در کشور داشته باشیم.
 
وزیر نیرو با اشاره به اینکه تغییر ساعات کاری و سپردن اختیارات در این حوزه به استانداران انجام گرفته است، تصریح کرد: از جمله برنامه‌هایی که میزان مصرف برق را در ساعات اوج بار کاهش می دهد تغییر ساعت مصرف است.
 
اردکانیان به پروژه‌های در دست اقدام حوزه صنعت آب و برق در استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: پروژه‌های متعددی در این حوزه در استان اردبیل با اعتباری بالغ بر 5 هزار و 700 میلیون تومان در حال انجام است که تمامی این‌ها تا پایان دولت دوازدهم مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
 
وی با اشاره به حق‌آبه استان در رود ارس، توضیح داد: قوانین بسیار خوبی در این حوزه وجود داشته که منجر به توزیع عادلانه آب در بین استان‌های مختلف شده و حق‌آبه‌های استان‌ها برای ما قابل احترام است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وزیر نیرو با اشاره به انتقادات انجام یافته به عملکرد وزارت نیرو، گفت: بیان مشکلات و انجام نقدهای سازنده وظیفه بسیار خطیری بوده که متأسفانه در این حوزه بعضاً غیرهنرمندانه عمل می‌شود.