جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

سازمان‌های مردم‌نهاد در پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی پیشگام باشند - خبر

 

 

سازمان‌های مردم‌نهاد در پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی پیشگام باشند

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل گفت:سازمان‌های مردم‌نهادباافزایش تعامل خود با دستگاه‌های اجرایی و برنامه های فرهنگی در پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی پیشگام باشند.

سازمان‌های مردم‌نهاد در پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی پیشگام باشند

شفیع شفیعی اظهار کرد: اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، خشونت و مفاسد اخلاقی از جمله آسیب‌های شایع اجتماعی هستند که تمامی دستگاه‌ها از وظیفه‌ای فرابخشی نسبت به مدیریت و کاهش ناهنجاری‌های موجود در این حوزه‌ها برخوردار هستند.

وی افزود: به منظور برخورداری از رویکرد مناسب در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و درنظر گرفتن برنامه‌های پیشگیری نیازمند گزارش دقیق تمامی دستگاه‌ها از فعالیت‌های انجام پذیرفته و ارائه کمبودها و پیشنهادهای موجود هستیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل به عقد تفاهم‌نامه مشترک بین دستگاه‌های اجرایی به منظور تدوین طرح جامع سلامت استان اردبیل اشاره کرد و گفت: منشاء بزهکاری‌های شایع در جامعه با به خطر افتادن سلامت اجتماعی، روانی و معنوی مردم تحقق پیدا می‌کند.

شفیعی ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند با افزایش تعامل خود با دستگاه‌های اجرایی و استمرار برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در افزایش مشارکت‌های مردمی و مقابله با گسترش ناهنجاری‌های شایع در جامعه نقش بسزای خود را ایفا کرده و در پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی پیشگام باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی گسترش سلامت ذهنی و جسمی جامعه را عامل مهمی در مصون ماندن از آسیب‌های اجتماعی معرفی کرد و توضیح داد: سلامت رکن اصلی توسعه همه جانبه کشور بوده و با توجه به ابعاد مختلف سلامت، می‌توان به چشم‌انداز ترسیم شده فرهنگی و اجتماعی دست یافت.