سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سازمان‌های فعال در حوزه صیانت از منابع طبیعی حمایت می‌شوند - خبر

 

 

سازمان‌های فعال در حوزه صیانت از منابع طبیعی حمایت می‌شوند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل گفت:‌ حمایت از تمامی اشخاص و مجموعه‌هایی که در راستای حفظ منابع طبیعی گام برمی‌دارند از اولویتها بوده که با جدیت دنبال می‌شود.

سازمان‌های فعال در حوزه صیانت از منابع طبیعی حمایت می‌شوند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهامت هدایت در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل اظهار داشت: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های جوانان در صیانت از منابع طبیعی تفاهم‌نامه همکاری توسط مدیران کل ورزش و جوانان و منابع طبیعی و آبخیزداری استان امضا شده و در این زمینه اقدام خواهد شد.
 
وی هدف از امضای این تفاهم‌نامه را ایجاد بسترهای لازم برای ثبت سمن‌های منابع طبیعی توسط جوانان علاقه‌مند و حمایت از تمامی اشخاص و مجموعه‌هایی که در راستای حفظ منابع طبیعی گام برمی‌دارند برشمرد و بیان کرد: تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم به تمامی تعهدات در قلب این تعهدنامه به خوبی و شایستگی عمل کنیم.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: معرفی ورزشکاران شاخص به عنوان سفیران صیانت از منابع طبیعی از طرف اداره کل ورزش و نوجوانان و مشارکت در برنامه‌های تعریف شده منابع طبیعی در حفظ منابع طبیعی، اجرای برنامه‌های آموزشی حفاظتی در لابلای برنامه‌های مصوب وزارتخانه، برگزاری نشست‌های هم اندیشی جوانان با موضوع حفاظت منابع طبیعی با حضور مسئولان و کارشناسان مرتبط از دیگر برنامه‌های این تفاهم‌نامه است.
 
هدایت تصریح کرد: حمایت از سمن‌های ورزش و جوانان، ایجاد بسترهای لازم برای مشارکت جوانان در صیانت و حفاظت از منابع طبیعی و نیز تعریف برنامه‌های خاص برای جوانان و ورزشکاران در تقویم کاری از تعهدات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این تفاهم‌نامه خواهد بود که تلاش می‌کنیم این موارد عملیاتی شود.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل استفاده از ظرفیت مردمی و به ویژه جوانان را گامی مهم در راستای حفاظت از منابع طبیعی و جنگی دانست و گفت:‌ باید با اقدامات فرهنگی تلاش کنیم تا در زمینه تحقق این امر اقدامات لازم انجام شود تا بتوانیم با مشارکت جوانان و سازمان‌های مردمی در رسیدن به اهداف مورد نیز به دستاوردهای مهمی رسید.