جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

ساخت‌وسازهای غیرمجاز معضل مهم شهرها - خبر

 

 

ساخت‌وسازهای غیرمجاز معضل مهم شهرها

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز معضل جدی و مهمی برای شهرها هستند که باید برای حل آن اقدام کرد.

ساخت‌وسازهای غیرمجاز معضل مهم شهرها

فرزاد قلندری ظهر امروز در جلسه کاربری‌های عمومی شهری استان اردبیل که با هدف ارائه راهکار برای جلوگیری از ساخت‌و سازهای غیرمجاز، بازگشایی و بهسازی معابر شهری در استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ساخت‌وسازهای غیرمجاز معضل جدی و مهم شهرها هستند که باید برای حل این موضوع اقدام کرد.

وی افزود: اولین جلسه کاربری‌های عمومی شهری استان اردبیل برگزار شد و مطابق تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، برای حل مسائل و مشکلات اقدامات عملی انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل تصریح کرد: بحث تعیین و تکلیف کاربری‌های عمومی وظیفه شهرداری‌ها را سنگین‌تر می‌کند که نیاز است دستگاه‌های اجرایی مختلف به هر طریق ممکن برای حل این معضل اقدام کنند.

قلندری بیان کرد: عدم رسیدگی به مشکلات کاربری شهری باعث درگیر شدن استانداری، شهرداری‌ها و اداره راه و شهرسازی با پرونده‌های انبوه در کمیسیون می‌شود که در نهایت با رأی دیوان، حکم نهایی صادر می‌شود.

وی گفت: برای تمام شهرستان‌های استان نمی‌توان نسخه واحد ارائه کرد و براساس مشکلات و ویژگی‌های مختص هر شهر می‌توان تصمیمات لازم را اتخاذ کرد و مشکلات این حوزه را به حداقل رساند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه این جلسه نماینده دستگاه‌های اجرایی استان از جمله اداره کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، علوم پزشکی، شهرداری‌ها، نظام مهندسی، آموزش عالی، ورزش و جوانان و... نظرات و پیشنهادات خود را در راستای حل مشکلات حوزه کاربری‌های عمومی شهری بیان کردند.