سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ساختمان های انتقال خون مرکز استان متمرکز می شود - خبر

 

 

ساختمان های انتقال خون مرکز استان متمرکز می شود

استاندار اردبیل گفت: با توجه به اینکه ساختمان های اداری، فنی و خون گیری انتقال خون اردبیل در فاصله زیاد و جدا از هم قرار دارند، باید برای متمرکز کردن این ساختمان ها اقدامات لازم انجام می گیرد.

ساختمان های انتقال خون مرکز استان متمرکز می شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اکبر بهنام جو در بازدید از واحدهای انتقال خون استان اردبیل افزود: ساختمان مرکزی انتقال خون باید به تناسب جمعیت توسعه یابد و برای این منظور زمینی مناسب برای تجمیع ساختمان های این اداره کل در نظر گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه ساختمان های اداره کل انتقال خون در مرکز اردبیل دو مورد است ادامه داد: شعبات خونگیری در شهرستان های پارس آباد، مشگین شهر و خلخال نیز مستقر هستند و برای توسعه و ساخت ساختمان مرکزی مناسب و شعبات شهرستان ها در سفر رییس جمهور به استان اعتبار مورد نیاز مصوب خواهد شد.

استاندار اردبیل گفت: با ایجاد زیرساخت های لازم با محوریت بخش خصوصی می توان از یافته های تحقیقاتی انتقال خون برای تولید داروهای پیشگیری و ایجاد اشتغال بهره برد.

بهنام جو با بیان اینکه طرح های پژوهشی خونی جهت پیشگیری از بیماری های خاص تدوین شود گفت: چنانچه طرح های مناسب برای تولید داروها و ایجاد مراکز درمانی وجود داشته باشد از ظرفیت های بخش خصوصی در این رابطه استفاده می شود.

وی با تقدیر از تلاش عوامل و پرسنل انتقال خون اردبیل افزود: اینکه میزان ضایعات خونی از ۱۰ درصد به ۱/۴درصد در استان رسیده، نشان از احساس مسئولیت و تلاش پرسنل این مجموعه دارد و امیدواریم با همکاری دانشگاه ها آلارم های مثبت خونی از لحاظ کیفیت مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد.

بهنام جو گفت: کارشناسان انتقال خون با تحقیقات و پژوهش با همکاری دانشگاه های استان می توانند در پیشگیری از میزان افزایش غلظت خونی و فشار خون نقش مهمی داشته باشند و در رابطه با سند سلامت نظر کارشناسی داشته باشند.

گفتنی است در این بازدید مدیرکل انتقال خون استان اردبیل نیز مشکلات و عملکرد این اداره کل را تشریح کرد و استاندار اردبیل از واحدهای مرکز فراورده، سردخانه، واحد کنترل کیفی، واحدپخش خون و هموویژو لانس و واحد اداری بازدید کرد.