جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

زیستگاه مشترک قرقاول بین مرز ایران و جمهوری آذربایجان - خبر

 

 

زیستگاه مشترک قرقاول بین مرز ایران و جمهوری آذربایجان

زیستگاه مشترک قرقاول بین مرز ایران و جمهوری آذربایجان

رحمان داداشی از زیستگاه مشترک جمعیت قرقاول بین کشورهای ایران و جمهوری آذربایجان خبر داد و اظهار کرد: انجام سرشماری دقیق و ارائه آمار قطعی از تعداد این پرندگان در شهرستان گرمی بسیار دشوار است.

وی بر ضرورت حفاظت از گونه‌های جانوری و احترام به قوانین زیست محیطی تأکید کرد و افزود: در صورت افزایش عوامل تهدید، قرقاول‌‌ها به نقاط امن کوچ خواهند کرد و در همین راستا رعایت قوانین و احترام به محیط زیست از وظایف همگانی بوده تا بستر لازم برای زندگی سایر گونه‌های جانوری و حفاظت از آن‌ها در استان اردبیل فراهم شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمی بیان کرد: از روز پنجشنبه 25 مهرماه سال جاری سرشماری جمعیت حفاظت شده قرقاول در استان اردبیل آغاز گردیده و با پیشبرد برنامه‌های در دست اجرا، این طرح تا 25 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

داداشی یادآور شد: قرقاول به عنوان نماد حیات وحش استان اردبیل شناخته شده و به عنوان پرنده بومی منطقه معرفی می‌شود و شایسته است برای حفاظت از این گونه جانوری همکاری و مشارکت‌های لازم انجام گردد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی حواشی رودخانه بالهارود را یکی از زیستگاه‌های قرقاول معرفی کرد و یادآور شد: با پایش و رصد مستمر زیستگاه‌های این پرنده به دنبال اجرای قوانین و افزایش جمعیت قرقاول خواهیم بود و امیدواریم با تداوم حمایت‌های اجرایی شاهد بهبود جمعیت این گونه در استان اردبیل باشیم.