سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۷ تیر ۱۴۰۱

زیرساخت‌های مبارزه با موادمخدر در بیله‌سوار تقویت شد - خبر

 

 

زیرساخت‌های مبارزه با موادمخدر در بیله‌سوار تقویت شد

فرماندار بیله‌سوار مغان از تقویت زیرساخت‌های مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان مرزی خبرداد.

زیرساخت‌های مبارزه با موادمخدر در بیله‌سوار تقویت شد
صاحبعلی اصغری روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بیله‌سوار افزود: با همکاری دستگاه‌های عضو مصرف مواد مخدر در این شهرستان کاهش یافته و طی دو سال گذشته کشفیات در این حوزه به حداقل رسیده است.
 
وی با بیان اینکه بهترین راه برای ترک افراد معتاد ، ایجاد کمپ‌های ترک اعتیاد است، ادامه داد: اقدامات اولیه برای راه‌اندازی این کمپ انجام شده است و نیازمند همکاری ادارات در این زمینه هستیم.
 
اصغری بر ضرورت مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در کارگروه اجتماعی تاکید کرد و گفت: بدلیل تاثیرگذاری این کارگروه در پیشگیری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی و تقویت ارزش‌ها و باورها، برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در راستای ایجاد خانه سمن‌ها در این شهرستان باید تداوم داشته باشد.
 
فرماندار بیله سوار با بیان اینکه اعتیاد به موادمخدر یکی از مسائل مهم اجتماعی جامعه است ، خاطرنشان کرد: کوتاهی در این امر دامن‌گیر تک‌تک آحاد جامعه و خانواده ها خواهد شد و منجر به خشکیده شدن ریشه خانواده‌ها می‌شود.
 
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بیله‌سوار هم در این جلسه خواستار شناسایی نقاط آسیب‌دیده و در معرض خطر روستایی و شهری برای بهبودی افراد و جلوگیری از گسترش آن شد.
 
وی با تاکید بر لزوم افزایش توانمندی‌ها و آگاه‌سازی خانواده‌ها و جوانان گفت: گسترش آگاهی در مبارزه با مصرف مواد مخدر نیازمند همکاری و مساعدت تمامی مردم و مسئولان در تمامی حوزه‌ها می‌باشد.
 
فرماندار بیله سوار با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر افزود: بیش از ۱۳۰ برنامه مختلف اعم از آموزشی ، فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی در این هفته برگزار خواهد شد و تلاش شده از ظرفیت‌های ادارات برای آگاه‌سازی و پیشگیری از مواد مخدر استفاده شود.