حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

زیرساخت‌های روستاهای هدف گردشگری اردبیل تامین می‌شود - خبر

 

 

زیرساخت‌های روستاهای هدف گردشگری اردبیل تامین می‌شود

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اردبیل گفت: در سطح استان اردبیل ۱۲ روستای هدف گردشگری وجود داشته که تامین زیرساخت‌های این روستاها از اولویت‌هاست.

زیرساخت‌های روستاهای هدف گردشگری اردبیل تامین می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،  آرام حلیم در بازدید از روستاهای شهرستان نیر اظهار داشت: در سطح استان اردبیل 12 روستای هدف گردشگری وجود داشته که تامین زیرساخت‌های این روستاها از اولویت‌ها بوده تا این امر زمینه‌ساز حضور هر چه بیشتر گردشگران در این روستاها شود.

وی با اشاره به هزینه‌کرد بیش از پنج میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار برای تامین زیرساخت‌های روستاهای هدف گردشگری از ابتدای سال تاکنون تصریح کرد: در زمینه اجرای پروژه‌های گردشگری و روستایی شاهد اقدامات گسترده و مناسبی در شهرستان نیر هستیم و این امر زمینه‌ساز توسعه هر چه بیشتر این منطقه در آینده نزدیک خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری اردبیل از بهسازی راه‌های روستایی استان اردبیل به میزان 150 هزار مترمربع در سال 97 خبر داد و افزود: برای این امر 60 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و در کنار آن سه هزار تن قیر رایگان نیز اختصاص یافته است تا زمینه برای تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه در راه‌های روستایی فراهم شود.

حلیم با اشاره به پروژه‌های گردشگری روستای کورعباسلو گفت: در راستای رونق گردشگری در این روستا اقدامات خوبی انجام شده است که در راستای توسعه این اقدامات و اجرای طرح‌های گردشگری و تامین زیرساخت‌های لازم برای این امر در این روستا پیگیری و فعالیت‌های مورد نیاز انجام می‌شود چرا که رونق گردشگری در روستاها از مهمترین اهداف و برنامه‌هاست.

وی در مورد طرح هادی روستاهای بوسجین و خان‌قشلاقی شهرستان نیر بیان کرد: مبلغ چهار میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در روستای بوسجین و سه میلیارد ریال برای طرح هادی روستای خان‌قشلاقی اعتبار تخصیص یافته است و ایجاد پارک روستایی و ساماندهی رودخانه قوری‌چای در این منطقه از مهمترین برنامه‌ها بوده که پیگیری می‌شود.