جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

زندانیان و پرسنل زندان‌های اردبیل غربالگری کرونا می‌شوند - خبر

 

 

زندانیان و پرسنل زندان‌های اردبیل غربالگری کرونا می‌شوند

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل با اشاره به تجهیز زندان‌های استان به تجهیزات غربالگری گفت: هر روز تمامی زندانیان ، سربازان وظیفه مستقر در زندان ، کارکنان و مددجویان بازگشته از مرخصی غربالگری شده و افراد مشکوک قرنطینه می‌شوند.

زندانیان و پرسنل زندان‌های اردبیل غربالگری کرونا می‌شوند
سیدمجتبی حسینی روز سه‌شنبه در نشستی با نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی افزود: با اقدامات پیشگیرانه در زندان‌های استان، تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در بین زندانیان مشاهده نشده است.
 
وی همچنین به تلاش برای حذف کامل اعزام زندانیان از زندان به محاکم قضایی در زندان‌های استان اشاره کرد و گفت: ۶۵ درصد از اعزام زندانیان به محاکم قضایی از طریق ارسال الکترونیکی انجام می‌شود و در تلاش هستیم تا پایان آذرماه امسال این میزان به ۱۰۰ درصد برسد.
 
او اظهارداشت: با حذف اعزام زندانیان از زندان به محاکم قضایی از هرگونه آلودگی زندانیان به بیماری کرونا پیشگیری شده و همچنین احتمال خطر فرار زندانی و یا هرگونه حادثه ناشی از جابجایی زندانیان به صفر می‌رسد.
 
وی با بیان اینکه استفاده از مرخصی منظور شده در قانون از سوی زندانیان بی‌خطر حق قانونی زندانی است، افزود: برای پیشگیری از حوادث ناشی از ورود زندانیان خطرناک به جامعه و به مخاطره افتادن امنیت مردم از دادن مرخصی به این گونه زندانیان در هر شرایطی خودداری می‌شود.
 
وی کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را از جمله اهداف قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور دانست و گفت: زندان شهرستان خلخال در ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه موفق به دستیابی به بخشی از این اهداف مهم شده است.
 
او افزود: در حال حاضر ۱۰۵ درصد از ورودی زندان خلخال کاهش یافته و هم‌اکنون جمع مددجویان و زندانیان این شهرستان پنج درصد از مجموع زندانیان زندان‌های مختلف استان اردبیل را شامل می‌شود.