سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

زنجیره گردشگری شهرهای اردبیل تکمیل می‌شود - خبر

 

 

زنجیره گردشگری شهرهای اردبیل تکمیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا زنجیره توانمند گردشگری را در مناطق مختلف استان در بخش‌های گردشگری طبیعی، توریسم درمانی و... کامل کرده و بهره‌برداری واقعی از این توانمندی‌ها انجام شود.

زنجیره گردشگری شهرهای اردبیل تکمیل می‌شود

کریم حاجی‌زاده عصر امروز در جریان بهره‌برداری از مجتمع آب‌درمانی قوتورسویی موییل مشگین‌شهر اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های خوب گردشگری در مشگین‌شهر وجود آب‌های گرم متعدد با خواص درمانی و دارویی شفابخش است که قطعاً در این زنجیره باید نسبت به ایجاد و راه‌اندازی مراکز اقامتی، پذیرایی و تفریحات سالم نیز فکری کنیم.

وی تصریح کرد: امروز در دنیا در توسعه صنعت گردشگری و توریسم به زنجیره کاملی از بدو ورود تا خروج گردشگر به یک منطقه می‌اندیشند که در این چرخه از اقامت، پذیرایی و اسکان گرفته تا ایجاد تفرجگاه‌ها و فرصت‌های گذران ساعات حضور گردشگران برنامه‌ریزی‌ها به شکل دقیق و مناسب انجام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با یادآوری اینکه در مشگین‌شهر و سرعین ظرفیت تکمیل این چرخه به خوبی مشاهده می‌شود، گفت: نمونه این مجموعه اقامتی و حضور مستمر گردشگران احداث مجتمع آب‌درمانی مدرن قوتورسویی موییل است که در دو بخش زنانه و مردانه با سرمایه‌گذاری دو میلیارد و 600 میلیون تومان در فضای یک‌هزار و 100 متر مربعی به همت بخش خصوصی اجرایی شده است.

حاجی‌زاده با بیان اینکه این مجموعه ظرفیت پذیرش ده‌ها نفر را با اشتغال‌زایی بیش از 100 نفر به صورت غیر مستقیم و مستقیم دارد، افزود: البته این مجموعه در فازهای مختلف اجرایی می‌شود که از رستوران و واحد تجاری گرفته تا سرویس‌های بهداشتی و پارکینگ‌ها تکمیل می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ما در ایام تعطیلات نوروزی با توجه به تنوع حضور گردشگران در مناطق مختلف شاهد اقامت بیش از صدها نفر بودیم که به نسبت سال‌های گذشته از نظر اقامت کاهش 20 درصدی را در استان شاهد هستیم.

به گزارش خبرگزاری  فارس، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه کرد: امیدواریم با تکمیل زنجیره مناسب خدماتی و رفاهی در این حوزه بتوانیم بخشی از مشکلات و نارسایی‌ها را برطرف کنیم.