سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی قرار می‌گیرد - خبر

 

 

زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی قرار می‌گیرد

استاندار اردبیل گفت: زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی با الویت شرکت‌های تعاونی مسکن قرار می گیرد.

زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی قرار می‌گیرد

اکبر بهنام جو در جلسه شورای مسکن اردبیل گفت: برای خانه‌دار شدن جوانان و افراد فاقد مسکن دارای شرایط، مسکن ارزان قیمت در شهرک‌های جدید احداث می شود.

وی با بیان اینکه شرایط مسکن دار شدن افراد در فراخوان راه وشهرسازی اعلام شده است، گفت: تا کنون در کل شهرهای استان ۹هزار نفر در سامانه طرح مسکن ملی ثبت نام کرده اند که در مرحله اول۵۳۰ واحد ثبت نامی مورد پدیزش قرار گرفته است.

استاندار اردبیل افزود: از ۵۳۰ واحد مورد قبول در مرحله اول ۱۲۰ نفر مدارک مورد نیاز را تحویل داده و تکمیل پرونده کرده و پیش بینی می شود۲۵۰ نفر دیگر نیز از این مرحله حایز شرایط خواهند شد.

وی با بیان اینکه طرح اقدام مسکن ملی باید بصورت جهادی آغاز شود افزود: ۸ هزار و ۴۰۰ ثبت نام کننده در مرحله دوم پایش خواهند شد و افراد واجد شرایط بنا بر فراخوان راه و شهرسازی تکمیل پرونده خواهند کرد.

بهنام جو با بیان اینکه برای یک هزار واحد زمین آماده واگذاری است گفت: برای کوتاه مدت در شهرک های موجود نیایش، الهیه، وحدت اردبیل و شهرک های جدید یک هزار واحد زمین وجود دارد و ۵۰۰ واحد نیز از قبل تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه برای ۳۵۰۰ واحد دیگر نیز شهرک جدید احداث خواهد شد گفت: تمام دستگاه های اجرایی باید جهت تامین زیر ساخت این شهرک ها همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار اردبیل ادامه داد: متولی طرح اقدام مسکن ملی در شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت راه و شهرسازی است و شهرهای کوچک را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار راه و شهرسازی ۶۶ هزار و ۲۷۳ خانوار در سال ۹۵ مستاجر وجود داشت گفت:پیش بینی می شود تا افق ۱۴۰۵ با رشد جمعیت ۲ درصدی نزدیک ۸۰ هزار واحد مسکن ساخت و ساز می شود.