سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

زمین برای مسکن جوانان شهرستان نیر تامین شد - خبر

 

 

زمین برای مسکن جوانان شهرستان نیر تامین شد

سرپرست فرمانداری نیر گفت: برای ساخت مسکن جوانان که فاقد خانه هستند، ۲ هزار مترمربع زمین در شهر نیر اختصاص یافت.

زمین برای مسکن جوانان شهرستان نیر تامین شد
شجاع اقبالی گفت: مسکن جوانان در شهرستان یکی از مشکلاتی است که به دلیل اهمیت باید به آن پرداخته شود و با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که دولت برای انجام این کار و خانه‌دار شدن مردم گذاشته بتوانیم برنامه را ساماندهی‌تر شده و منظم پیش ببریم.
 
وی افزود: طرح اقدام ملی برای تامین مسکن با تسهیلاتی مناسب فرصت خوبی برای خانه‌دار شدن مردم و جوانان است.
 
او هدف‌گذاری در بخش مسکن و متعادل کردن تقاضاها در این بخش را مهم دانست و گفت: با رونق‌بخشی به اشتعال و متعادل کردن نرخ تمام شده مسکن سیاست‌گذاری‌های کلان وزارت راه و شهرسازی محقق خواهد شد.
 
وی با اشاره به نیاز ساکنان منطقه و مسائل و مشکلات موجود در شهرستان نیر بر اساس آمار و اطلاعات خانوار بر پایه میزان مالکیت و خانواده‌های فاقد مسکن ، تامین مسکن در این شهرستان را از اولویت‌های اداره راه شهرسازی و بنیاد مسکن دانست.
 
اقبالی از مسوولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست بر اساس ماده ۶ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن اراضی مازاد خود را با محوریت فرمانداری در اختیار راه و شهرسازی نیر قرار بدهند.
 
وی تشریح کرد: وجود فرصت سرمایه‌گذاری و ساخت در بافت فرسوده این امکان را فراهم کرده تا متقاضیان واجد شرایط از تسهیلات و تخفیفات این سرمایه‌گذاری‌ها بهره‌مند شوند.