جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

زمینه ‌میزبانی اردبیل از مسابقات جهانی قایقرانی فراهم شود - خبر

 

 

زمینه ‌میزبانی اردبیل از مسابقات جهانی قایقرانی فراهم شود

استاندار اردبیل گفت: بیش از 150 قایقران از 12 کشور مطرح جهان در مسابقات جهانی کانوپولو حاضر خواهند شد و امیدواریم با میزبانی اردبیل از این رویداد مهم موافقت شود.

زمینه ‌میزبانی اردبیل از مسابقات جهانی قایقرانی فراهم شود

اکبر بهنام‌جو اظهار کرد: برگزاری مسابقات آسیایی 2018 کانوپولو در دریاچه شورابیل فرصت بسیار مناسبی را برای نشان دادن قابلیت‌های این استان در میزبانی از رویدادهای بزرگ ورزشی فراهم کرده است.

وی افزود: طبق آخرین آمار بیش از 150 قایقران از 12 کشور مطرح جهان در مسابقات جهانی کانوپولوی 2019 حاضر خواهند شد و چنانچه با میزبانی این رویداد مهم نیز در اردبیل موافقت شود، نشاط اجتماعی و رونق گردشگری ورزشی را به شکل ملموسی در استان احساس خواهیم کرد.

استاندار اردبیل یادآور شد: مسؤولان اجرایی و ورزشی استان باید به دنبال انجام رایزنی‌های نهایی و تجهیز زیرساخت‌های ورزشی مورد نیاز برای میزبانی از مسابقات جهانی قایقرانی باشند و مطمئنا با تلاش و هم‌افزایی بیشتر این مهم دست‌یافتنی خواهد بود.

بهنام‌جو تأکید کرد: به منظور تجهیز زیرساخت‌های مورد نیاز ورزشی نیازمند آغاز مناسب طرح‌های مطالعاتی برای تهیه نقشه و جزئیات برگزاری این رویداد ورزشی توسط مشاوران مجرب هستیم تا با تأمین زیرساخت‌های مدنظر موافقت کنفدراسیون جهانی قایقرانی را از میزبانی اردبیل جلب نماییم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی تأکید کرد: افزایش انگیزه در بین ورزشکاران علاقه‌مند به رشته‌های مختلف قایقرانی، آشنایی با این رشته ورزشی، تجهیز زیرساخت‌های ورزشی و معرفی پتانسیل‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل از جمله فواید برگزاری چنین رویدادهای مهم بین‌المللی خواهد بود.