جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

زمان برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف استان اردبیل اعلام شد - خبر

 

 

زمان برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف استان اردبیل اعلام شد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت: مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن روز جمعه مورخه ۲۴ مرداد همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

زمان برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف استان اردبیل اعلام شد

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ستوده اظهار داشت: آزمون کتبی رشته تفسیرعمومی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم روز جمعه مورخه 24 مرداد،ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همزمان با سراسر کشور در مدرسه سما واقع در خیابان حافظ برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره از مسابقات در سطوح شهرستانی، استانی، ملی و بین‌‌المللی و در دو بخش خواهران و برادران در رشته‌های حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، حفظ کل، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان، دعاخوانی، هم‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم و تفسیر عمومی قرآن کریم برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل بیان کرد: در مجموع 110 نفر از سراسر استان در دو بخش آقایان و بانوان در این دوره از مسابقات حضور دارند.
 

ستوده  تصریح کرد: برگزاری این مسابقات را به منظور رشد و تعالی معرفت دینی و انس با قرآن‌کریم، اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر معرفی الگوها و قهرمانان قرآنی به جامعه، ارتقای سطح فنی قرائت و حفظ قرآن‌، گسترش فرهنگ حفظ قرآن در بین اقشار جامعه، ایجاد رقابت سالم در بین جوانان و نوجوانان، ایجاد فضای قرآنی در سطح استان در ایام برگزاری مسابقات به ویژه افزایش شور و نشاط معنوی در میان جوانان، تجلیل از جوانان فعال در عرصه‌های قرآنی و تشویق جوانان و نوجوانان به گام نهادن در این مسیر مقدس و ایجاد امکان تبادل اطلاعات و تجربیات متسابقان و جهت‌دهی به استعدادهای نهفته جوانان است.

وی با بیان اینکه از اول ماه مبارک رمضان 6 اردیبهشت الی 16 خرداد امسال اطلاع‌‌رسانی، تبلیغات و ثبت‌نام مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات انجام شد، خاطرنشان کرد: مرحله شهرستانی چهل‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از 15 تیر الی 27 تیرماه امسال برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل با بیان اینکه زمان برگزاری مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم در بخش خواهران روز چهارشنبه 15 مرداد و برادران 16 مرداد ساعت 16 عصر  در نمازخانه حسینیه فاطمه الزهراء اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل برگزار می‌شود، گفت: نفرات اول تا سوم مرحله استانی به مرحله کشوری راه می‌یابند.