جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

ریشه مشکلات کشور حوزه فرهنگ است - خبر

 

 

ریشه مشکلات کشور حوزه فرهنگ است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه ریشه مشکلات کشور حتی در بخش اقتصادی در فرهنگ است، گفت: هم اکنون یکی از اصلی‌ترین مسائل جامعه حوزه فرهنگی محسوب می‌شود.

ریشه مشکلات کشور حوزه فرهنگ است

آیت الله حسن عاملی عنوان کرد: مشکلات کشور حتی در مسائل اقتصادی ریشه در مشکلات فرهنگی دارند.

وی بر لزوم توجه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی کشور تأکید کرد و افزود: رفع مشکلات و موانع موجود در این بخش نیازمند تلاش مضاعف مسئولان فرهنگی و دیگر متولیان برای توسعه و تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است تا با انس گیری بیشتر با موضوع کتاب بتوان به بخش مهمی از دغدغه‌های موجود پاسخ داد.

امام جمعه اردبیل در ادامه ضمن رونمایی از کتاب «سر جاودانگی حضرت فاطمه زهرا (س)»، افزود: نویسنده این کتاب به خوبی ضمن تبیین شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا (س)، به شبهات، آسیب‌ها و هجمه‌های اجتماعی نیز پرداخته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل هم در این آئین عنوان کرد: ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه ضروری بوده و در این خصوص کتابخانه‌های عمومی استان آماده هر گونه همکاری و تعامل با نهادهای مرتبط برای دستیابی به این اهداف هستند.

پروانه رضاقلی‌زاده به تشریح و نقد کتاب «سر جاودانگی» نیز پرداخت و ادامه داد: این کتاب ۳۴۹ صفحه‌ای توسط سید جمال موسوی تألیف شده و در آن ضمن تبیین خطبه فدکیه روایات متعدد در خصوص شهادت و دفن بانوی دو عالم به صورت تفصیلی و زیبا پرداخت شده است.