سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

رویکرد حمایتی میراث فرهنگی اردبیل از سمن‌ها در سطح کشور مثال زدنی است - خبر

 

 

رویکرد حمایتی میراث فرهنگی اردبیل از سمن‌ها در سطح کشور مثال زدنی است

رئیس شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: رویکرد اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل در حمایت از سمن‌ها در سطح کشور مثال زدنی است.

رویکرد حمایتی میراث فرهنگی اردبیل از سمن‌ها در سطح کشور مثال زدنی است

الیار عاصمی‌زاده، رئیس شورای هماهنگی سازمان ‌های غیردولتی میراث‌فرهنگی،‌ گردشگری و صنایع دستی کشور در نشست با مدیرکل میراث‌فرهنگی و نیز سمن‌های فعال حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل گفت: افتخار می‌کنیم که اردبیل یکی از استان‌های پیشرو در زمینه مشارکت و همکاری با سمن‌های حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بوده و هر گونه حمایتی از این سازمان‌ها انجام می‌شود.

او افزود: رویکرد اداره کل میراث‌فرهنگی استان در حمایت از سمن‌ها در سطح کشور مثال‌زدنی است و تعامل و مشارکت خوبی بین سازمان‌ها و اداره‌کل میراث فرهنگی استان وجود دارد

رئیس شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث‌فرهنگی،‌ گردشگری و صنایع دستی کشور بیان کرد: در جلسه اخیر با وزیر محترم میراث فرهنگی، در حالی که برخی از سمن‌ها از ادارات کل استان متبوعشان گلایه‌مند بودند اما استان اردبیل در این حوزه چندین بار مورد تقدیر قرار گرفت.

نادر فلاحی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز در این نشست گفت: ما سمن‌های استان اردبیل را هم در حوزه تصمیم‌سازی و هم در حوزه اجرایی در کنار اداره کل میراث‌فرهنگی استان می‌بینیم و در تلاش برای توسعه همکاری‌ها با این سازمان‌ها هستیم.

او افزود: همچون گذشته،‌ از هر ایده، طرح و پیشنهادی که در راستای آموزش فرهنگ گردشگرپذیری، حفاظت عمومی از میراث فرهنگی استان و ترویج صنایع دستی توسط سمن‌ها ارائه شود استقبال می‌کنیم و حتی آماده هستیم بخشی از فعالیت‌های نظارتی و آموزشی اداره‌کل را در چهارچوب‌هایی که در قانون پیش‌بینی شده به سمن‌های فعال استان محول کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل واگذاری امور به سازمان‌های مردم‌نهاد را زمینه‌ساز پیشبرد بهتر آنها دانست و بیان کرد: با توجه به نتایج مثبت و موثر این امر تلاش و جدیت بر همکاری هر چه بیشتر در این زمینه است.