رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸

رونمایی از کتاب «اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است» در اردبیل - خبر

 

 

رونمایی از کتاب «اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است» در اردبیل

کتاب «اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است» نوشته سیده صغری جوادی رونمایی شد.

رونمایی از کتاب «اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است» در اردبیل

مراسم رونمایی از کتاب «اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است» نوشته سیده صغری جوادی که شامل خاطرات سی نفر از آزادگان استان اردبیل و حاصل ساعت‌ها گفت‌وگو است و در طول دو سال در ۲۷۲ صفحه تدوین شده، همزمان با سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و با حضور مسؤولان استانی و جمعی از آزادگان و خانواده‌های آنان در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار شد.

این کتاب به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، توسط انتشارات خط هشت، چاپ و وارد بازار نشر گردید.

گفتنی است جوادی از نویسندگان و رونامه‌نگاران استان اردبیل است که از سال ۱۳۸۳ در حوزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس فعالیت دارد و در سال‌های اخیر مقام برتر چندین جشنواره و مسابقه کشوری و استانی خاطر‌ نویسی را کسب کرده است.

در مقدمه این کتاب آمده است:« اسارت در زندان‌های بعثی‌، یعنی زجر، یعنی رنج، یعنی شکنجه، دربه دری، هجران و... به‌عبارت فراگیر یعنی برزخ بین مرگ و زندگی که آزادگان سبک‌بال، از نوجوان کم سن و سال گرفته تا میان‌سال و پیر، این برزخ زمینی را با شهد وصلی دوباره تحمّل کردند؛ چرا که یقین داشتند خداوند از اهل ایمان و راستی دفاع می‌کند. آن‌ها در مقابل سخت‌ترین مشکلات، سرتعظیم فرود نیاوردند، خود را نباختند و با دشمن نساختند؛ و بالاخره با افتخار و سربلندی به کشور بازگشتند.