جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی عکس معماری اردبیل - خبر

 

 

رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی عکس معماری اردبیل

آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی عکس «اردبیل در قاب کهن» در نگارخانه خطایی شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی برگزار شد.

رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی عکس معماری اردبیل
آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی عکس «اردبیل در قاب کهن» عصر امروز در نگارخانه خطایی بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی برگزار شد.
 
این برنامه که با حضور گرم و انرژی‌بخش هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر معماری و عکاسی و چندی از مسؤولان استان و هنرمندان برگزار شد، با خوش‌آمدگویی مسؤولان برگزاری و دبیر جشنواره به میهمانان و بیان خلاصه‌ای از اهداف برگزاری جشنواره ملی عکس معماری همراه شد.
 
 از جمله اهداف برگزاری این جشنواره می‌توان توجه به نگاه‌های خلاق و پویای جوانان و هنرمندان به معماری‌های کهن و سازه‌های شهری و توجه به ساختارهای مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اشاره کرد.
 
در پی رونمایی از پوستر جشنواره، فراخوان این برنامه هنری و فرهنگی در طی روزهای آینده از سوی مسؤولان برگزاری جشنواره اعلام خواهد شد.
 
آیدین صادقی‌مقدم دبیر جشنواره ملی عکس معماری «اردبیل در قاب کهن» در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: توجه به هنر معماری و شاخص‌های مهم آن در اعتلای فرهنگ گذشته و برجسته کردن توانایی و خلاقیت هنرمندان نقش تأثیرگذار خود را ایفا خواهد کرد.
 
وی افزود: در برگزاری جشنواره‌های مختلف، اهداف متنوعی دنبال می‌شود که یکی از عمده‌ترین اهداف آن توجه به خلاقیت هنرمندان و برجسته کردن احساس زیبایی شناسی و الهام‌گیری از محیط پیرامونی در بناهای تاریخی و قدیمی است.
 
صادقی‌مقدم ادامه داد: معماری سنتی سرشار از زیبایی‌ها و پیام‌های تأثیرگذاری بوده که در دل خود جای داده و نباید دانش‌آموختگان این عرصه و هنرمندان از پرداخت به آن غافل شوند.
 
دبیر جشنواره ملی عکس معماری «اردبیل در قاب کهن» یادآور شد: نگاهی به طراحی معماری‌های سنتی نمونه‌های بدیع و زیبایی‌های خاصی را در اختیار بینندگان قرار می‌دهد که رنگ و طرح آن چشمان هر بیننده‌ای را می‌نوازد و احساسی لطیف و زیبا به آدمی ارمغان می‌دهد.
 
رضا زرگری محقق و مدرس دانشگاه‌های استان اردبیل نیز در این مراسم اظهار کرد: مباحث "هویت در معماری از منظر تاریخ" نیازمند بررسی و واکاوی‌های بیشتری بوده و پرداخت به این مقوله از اقدامات شایسته‌ای است که می‌توان با عزمی جدی آن را اجرایی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: توجه به هنر معماری تحمیل اراده بشر در مقابله با طبیعت، ناهنجاری‌ها و سختی‌های آن بوده و زیبایی‌های بدیع و شاخص موجود در طبیعت و الهام‌گیری از آن در بناهای تاریخی و قدیمی همواره مورد استفاده قرار گرفته است.