جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

روند بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل با پیشرفت ۸۷ درصدی ادامه دارد - خبر

 

 

روند بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل با پیشرفت ۸۷ درصدی ادامه دارد

مدیرکل فرودگاه‌های اردبیل گفت: روند بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل با پیشرفت ۸۷ درصدی ادامه دارد.

روند بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل با پیشرفت ۸۷ درصدی ادامه دارد

سیدفخرالدین هاشمی اظهار داشت:  روند پیشرفت بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل با رشد  87 درصدی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه با اینکه باند 15-33 با باند دوم فرودگاه اردبیل تقاطع دارد، پروازهای روزانه تعطیل نشده،  افزود: از کیلومتر 0 تا 1500 آسفالت نهایی تمام شده و این عملیات از کیلومتر 1500 تا 2400 در حال انجام است. از کیلومتر 3000 تا کیلومتر 3360 نیز زیرسازی می‌شود و آسفالت بیندر در حال انجام است.
 

مدیرکل فرودگاه‌های اردبیل بیان کرد: تاکنون یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی این پروژه در نظر گرفته شده و مابقی نیز با ادامه این پروژه اختصاص خواهد یافت. 

هاشمی با بیان اینکه پارک هواپیما روی باند 15-33 انجام می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم با تجهیز باند اصلی فرودگاه اردبیل پروازهای لغو شده در شرایط عادی برگزار شود که تمهیدات و هماهنگی‌های لازم در این زمینه به عمل آمده است تا تمامی پروازها برقرار شود و مشکلی در این باره پیش نیاید.

وی افزود: شرایط خاص آب و هوایی سبب به تأخیر افتادن پروژه بهسازی شده و امیدواریم با تلاش‌های انجام یافته بتوانیم پروژ‌ه‌های بهسازی را در اسرع وقت به اتمام رسانده و مشکلات موجود را برطرف کنیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این بازدید با بیان اینکه ارتقا و توسعه پروازها از  اولویت‌های اساسی ما بود، افزود: با پیگیری‌های انجام یافته برای افزایش پروازهای فرودگاه اردبیل و مذاکره با مسئولان شرکت‌های هواپیمایی ماهان، آتا، زاگرس و کیش ایر اقدامات خوبی انجام شده است.

نیکزاد همچنین با اشاره به راه‌اندازی پروازهای اردبیل به ترکیه و اردبیل به استانبول و شیراز و اصفهان نیز گفت: این امر نیز به‌زودی در استان اردبیل عملیاتی می‌شود.