جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

روستای شیران نیر پایلوت گردشگری روستایی کشور می‌شود - خبر

 

 

روستای شیران نیر پایلوت گردشگری روستایی کشور می‌شود

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: بر اساس هدف‌گذاری‌های انجام شده و آماده‌سازی مقدمات لازم، روستای شیران به عنوان پایلوت گردشگری روستایی کشور معرفی می‌شود.

روستای شیران نیر پایلوت گردشگری روستایی کشور می‌شود
زعفر احدزاده اظهارداشت: بدلیل همزمانی هفته کودک با ایام ماه صفر و اربعین حسینی برنامه‌های کانون استان رنگ و بوی عاشورایی به خود گرفته و متناسب با این ایام برنامه‌هایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
 
وی تشریح کرد: سایت‌ها و صفحه‌های کانون در شبکه‌های اجتماعی نیز در این روزها با هشتگ #بچه‌های_اربعین تلاش می‌کنند مطالب جالب، جذاب و موردنیاز بچه‌ها را تولید و تامین کرده و فیلم‌ها و لینک‌های مناسب کودکان را منتشر یا بازنشر و از ظرفیت پخش زنده در شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد جذابیت و آموزش کودکان در این روزها استفاده ‌کنند.
 
او افزود: با هدف آشنایی نسل کودک و نوجوان با آثار شعرای عاشورایی در قالب هنر خوشنویسی فراخوان "عشق قافله‌سی" برای پاسداشت‌ رشادت‌ها و فداکاری‌های حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش و نیز آشنایی نسل کودکان و نوجوانان با مدیحه سرایان اردبیلی و آثارشان همچون مرحوم منزوی، مرحوم یحیوی و مرحوم بیضای اردبیلی که در بیان واقعه سوزناک عاشورا اشعار حماسی خلق کرده‌اند و در این هنر سرآمد بوده‌اند، منتشر شده است.
 
او همچنین یکی از اقدامات کانون استان را انتخاب آثار ادبی فاخر اعضا در ۲ بخش شعر و داستان در ۲ دامنه سنی کودک و نوجوان دانست که در قالب کتاب "بهاری‌تر از بهار" منتشر شده و قرار است از این اثر ارزشمند که آثار۵۲ عضو انجمن‌های ادبی و اعضای مکاتبه‌ای در آن منتشر گردیده، در این هفته رونمایی شود.
 
احدزاده از دیگر برنامه‌های مدنظر در این هفته را آماده‌سازی ۲ اثر ارزشمند دیده‌پردازی و خلاقیت پرسنل استان ذکر کرد و گفت: یک فیلم انیمیشن به نام "آخرین قطره" در ترویج فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف آب برای گروه سنی کودکان به مدت ۱۶ دقیقه که حاصل تلاش‌های گروهی از مربیان و پرسنل اداری و اعضاست با مدیریت داریوش علومی معاون فرهنگی کانون استان و نیز آماده‌سازی عروسک مربوط به سرباز قزلباش که حاصل تلاش یک بانوی علاقمند عروسک ساز با اخذ ایده و تشویق‌های کانون استان آماده شده است.