سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

روستاییان با مصرف درست مانع از جیره‌بندی آب شوند - خبر

 

 

روستاییان با مصرف درست مانع از جیره‌بندی آب شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: در فصل تابستان و گرمای حاکم بر شهرهای مختلف استان اردبیل، روستاییان با مصرف بهینه منابع آب باید مانع جیره‌بندی آب در تابستان شوند.

روستاییان با مصرف درست مانع از جیره‌بندی آب شوند

محسن قنبری در جریان بازدید از منابع آب و آخرین وضعیت از توزیع آب در روستاهای دورافتاده و محروم در اردبیل اظهار کرد: میانگین مصرف آب در مناطق روستایی ما بالاتر از میانگین کشوری است که ما برای کاهش این مصرف به چند راهکار متوسل شدیم تا همه تلاش کنند تا با احساس مسئولیت مصرف خودشان را در مناطق روستایی به حداقل برسانند.

وی با اشاره به فعال بودن اکیپ‌ها و گشت‌های کنترلی و نظارت در به حداقل رساندن مصرف آب، جلوگیری از انشعابات غیرمجاز، ممانعت از مصرف آب شرب روستایی در مزارع، باغات و برای احشام و همچنین کنترل مصرف و کنتورهای نصب شده در روستاها تصریح کرد: با توجه به پایین بودن نرخ آب بها در روستاها برخی از اهالی روستاها سعی می‌کنند تا از منابع آب تأمین شده برای آبیاری مزارع و باغات نیز استفاده کنند که این امر زمینه‌ساز بالا رفتن مصرف آب و قطعی انشعابات در برخی از روستاها می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از روستاییان خواست تا با مصرف درست و بهینه در فصل تابستان مانع جیره‌بندی و قطعی آب شوند چرا که اگر مصرف بهینه رعایت نشود ما مجبور هستیم تا در برخی از روستاها این جیره‌بندی را انجام دهیم.

قنبری با یادآوری اینکه آبرسانی سیار به روستاها توسط 17 دستگاه تانکر انجام می‌شود تا کمبود آب در این روستاها برطرف شود، گفت: 700 مورد قطع انشعابات غیرمجاز را نیز در یک سال اخیر انجام دادیم تا شاهد تکرار چنین اتفاقات ناگوار در روستاها در بهره‌برداری‌های غیرمجاز نباشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: ما در حال حاضر در بیش از 70 روستا با مشکلات کمبود منابع آب و تأمین آب در برخی از ساعات روبه‌رو هستیم که به نظر می‌رسد باید راهکاری را درست و منطقی برگزینیم تا زمینه برای مصرف بهینه منابع آب فراهم آید.