سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

روستاهای مناطق محروم استان اردبیل نیازمند کتابخانه‌های سیار است - خبر

 

 

روستاهای مناطق محروم استان اردبیل نیازمند کتابخانه‌های سیار است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: امروزه فرهنگ‌سازی کتاب و کتابخوانی درجامعه از ضروریات مهم درمناطق مختلف به ویژه مناطق محروم روستایی است.

روستاهای مناطق محروم استان اردبیل نیازمند کتابخانه‌های سیار است

 

آیت‌الله سید حسن عاملی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، اظهار کرد: خیران استان اردبیل بیش از پیش با حمایت‌های لازم حق خود را در زمینه ترویج معارف اسلامی درجامعه به خوبی انجام داده اند.
 
آیت الله عاملی با اشاره به اینکه اقدامات کتابخانه‌های کشور در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در ترویج فرهنگ ائمه اطهار (ع) درجامعه بسیار حائز اهمیت بود افزود: این حرکت ارزشی و فرهنگی درجامعه قابل ستایش و قدردانی است.
 
وی همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی مهم دانست و افزود: این حرکت موجب ترویج فرهنگ ناب محمدی و سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه می‌شود که از اهمیت زیادی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی و خانواده‌ای نیز برخوردار است.
 
امام جمعه اردبیل بیان کرد: امروزه آنچه که مهم است ترویج کتاب و کتابخوانی دربین جوانان و نوجوانان است که این جشنواره کتابخوانی رضوی بهترین فرصت برای ترغیب و سوق دادن جوانان به مطالعه کتاب و کتابخوانی است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله عاملی از مدیرکل کتابخانه استان اردبیل خواست تا زمینه را برای راه اندازی کتابخانه‌های سیار در مناطق محروم و دورافتاده روستایی فراهم سازند.