جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان اردبیل اینترنت پرسرعت می‌گیرند - خبر

 

 

روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان اردبیل اینترنت پرسرعت می‌گیرند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان تا سال ۱۴۰۰ از تلفن همراه و اینترنت پرسرعت نسل چهارم بهره‌مند می‌شوند.

روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان اردبیل اینترنت پرسرعت می‌گیرند

بهروز رزمی اظهارداشت: تاکنون ۱۵۰ دکل مخابراتی و اینترنتی در مناطق مختلف استان نصب شده و بزودی هم ۲ دکل مخابراتی در شهرستان نیر افتتاح خواهد شد.

او افزود: ۲ سایت ارتباطی روستاهای توتونسیز و شیران با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات USO آماده بهره‌برداری شده و ارتقای سایت ارتباطی روستای قره‌شیران به تکنولوژی نسل چهارم و احداث ۲ سایت ارتباطی در روستاهای ایرنجی و بوسجین نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و استفاده دانش‌آموزان از برنامه شاد در نیمه اول امسال ۲ هزار مدرسه تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت قرار گرفتند که از این تعداد ۸۰ مدرسه در شهرستان نیر قرار دارد.

او با بیان مزایای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، از اتصال ۵۹ مدرسه روستایی و ۲۵ مدرسه شهری در شهرستان نیر به شبکه ملی اطلاعات خبر داد و اجرای این طرح را گامی بزرگ برای توسعه عدالت آموزشی دانست.

شجاع اقبالی ، فرماندار شهرستان نیر هم در این جلسه گفت: ایجاد ۲ سایت ارتباطی جدید و برقراری رومینگ بین اپراتوری در ۳۰ روستای این شهرستان، با توجه به افزایش مهاجرت معکوس به روستاها امری ضروری و مهم بود که محقق شد.

او با اشاره به تعداد مدارس فاقد اینترنت در نیر افزود: در ۱۹ مدرسه مشکل اینترنت وجود دارد که با همت اداره کل فناوری اطلاعات استان و مسوولان ذیربط مشکلات این مدارس برطرف خواهد شد.