حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

روستاهای بالای ۲۰ خانوار اردبیل از پوشش تلفن همراه بهره‌مند می‌شوند - خبر

 

 

روستاهای بالای ۲۰ خانوار اردبیل از پوشش تلفن همراه بهره‌مند می‌شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار اردبیل از پوشش تلفن همراه بهره‌مند می‌شوند.

روستاهای بالای ۲۰ خانوار اردبیل از پوشش تلفن همراه بهره‌مند می‌شوند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ بهروز رزمی گفت: پیشرفت و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان  در حال حاضر از برنامه‌های اولویت‌دار استان است و در این زمینه به حوزه ICT توجه ویژه‌ای انجام یافته است.
 
وی با اشاره به این که مشگین‌شهر شهر به عنوان یکی از 6 شهر هدف گردشگری کشور انتخاب شده است افزود: این موضوع به عنوان یک فرصت مناسب در راستای توسعه بسترهای ارتباطی به منظور توسعه استان در حوزه‌های مختلف است که باید به شکل ویژه و مناسب مورد استفاده قرار گیرد.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بیان کرد: توسعه شهرستان‌ها با در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود در حال حاضر نیازمند این است که مورد توجه واقع شود و حل مشکلات موجود در این زمینه امری لازم و ضروری است.
 
رزمی با اشاره به اجرای طرح اینترنت روستایی در استان نیز اظهار کرد: هم‌اکنون با اجرای فاز دوم این طرح توانستیم 400 روستای استان را از اینترنت پرسرعت بهره‌مند کنیم که 62 روستا به عنوان سهمیه مشگین‌شهر در نظر گرفته شده است.
 
وی بیان کرد: راه‌اندازی سایت تلفن همراه در 35 روستای استان نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی در حال حاضر بود که خوشبختانه تحقق یافت که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام یافته تمامی روستاهای بالای 20 خانوار اردبیل تا شهریور سال آینده از پوشش تلفن همراه بهره‌مند می‌شوند.