سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

روستاهای اردبیل نیازمند خانه‌های هلال هستند - خبر

 

 

روستاهای اردبیل نیازمند خانه‌های هلال هستند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: راه‌اندازی خانه‌های هلال در روستاهای محروم این استان ضرورت دوچندان دارد زیرا دسترسی به امکانات در روستاها کمتر از مناطق شهری است.

روستاهای اردبیل نیازمند خانه‌های هلال هستند

میرعلی رحیمی‌زاد اظهارداشت: دهیاران، شوراها و بخشداران باید در این زمینه کمک حال جمعیت هلال احمر استان باشند.

وی افزود: باید در این زمینه از تمام امکانات منطقه به نحو احسن استفاده کنیم ، پس از مشخص شدن لیست خانه‌های هلال توسط جمعیت هلال احمر استان، برنامه‌ریزی و رایزنی لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت دهیاران استفاده کنیم، گفت: هر قدر نقش مردم در خانه‌های هلال بیشتر باشد به همان اندازه کارایی این خانه‌ها بیشتر و بهتر خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز در این نشست گفت: برای راه‌اندازی ۳۰ خانه هلال جدید تا هفته دولت در استان برنامه‌ریزی شده است.

رامین معبودی افزود: هم‌اکنون ۳۸ خانه هلال در استان فعال است و ۳۰ خانه دیگر را هم راه‌اندازی خواهیم کرد.

او با بیان اینکه رییس جمعیت هلال احمر برای گسترش خانه‌های هلال تاکید ویژه‌ای دارد، ادامه داد: خانه‌های هلال تازه تاسیس شده در استان به صورت کشوری در هفته دولت و در ارتباط ویدیو کنفرانسی با حضور رییس‌جمهوری افتتاح خواهد شد.

معبودی تشریح کرد: انتظار داریم مردم و مسوولان بیش از پیش یاریگر هلال احمر برای ترویج و گسترش خانه‌های هلال باشند، در خانه‌های هلال آگاهی و اطلاعات مردم مناطق مختلف استان افزایش یافته و آنها در حوادث می‌توانند نسبت به خودامدادی و دگرامدادی اقدام کنند.

وی افزود: هر قدر آگاهی مردم بیشتر شود، در زمان حادثه کمتر دچار آسیب‌دیدگی می شوند و فرمانداران و بخشداران در راه‌اندازی خانه‌های هلال همکاری‌های لازم را دارند.