جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

روزانه 700 تن سیب‌زمینی از اردبیل صادر می‌شود - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

روزانه 700 تن سیب‌زمینی از اردبیل صادر می‌شود

روزانه 700 تن سیب‌زمینی از اردبیل صادر می‌شود


مدیر کل تعاون روستایی استان اردبیل گفت: با حمایت سازمان تعاونی روستایی بخش خصوصی نیز راه‌اندازی شده و روزانه 700 تن سیب‌زمینی به کشورهای روسیه، ترکمنستان، عراق صادر می‌شود.

روزانه 700 تن سیب‌زمینی از اردبیل صادر می‌شود

غلامرضا میرزا حسینی اظهار کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بحث برون‌گرا و درون‌گرا اعلام کردند بر اساس فرمایش معظم‌له سازمان در بخش صادرات تعاونی روستایی را راه‌اندازی کرده و اردبیل به عنوان نمایندگی شرکت بتکا وارد عمل شده و برای استان‌های شمال غرب که متشکل از آذربایجان شرقی، غربی، کردستان، زنجان، همدان است.

وی بیان کرد: در بحث دوم بخش اقتصادی در همین بحث محصولات کشاورزی بخش سیب‌زمینی است اواخر هفته آینده اولین و بزرگترین دستگاه سورتینگ سیب‌زمینی کشور در اردبیل افتتاح خواهد شد.

مدیر کل تعاون روستایی استان اردبیل بیان کرد: این دستگاه همزمان هم کار شست‌و شو، ضدعفونی، سورت، بسته‌بندی را انجام می‌دهد که هم بازار رسمی کشور را در برخواهد داشت و در صادرات نیز بسیار موثر خواهد بود که روزانه 100 تن سیب‌زمینی را پوشش می‌دهد.

میرزاحسینی یادآور شد: در محل کمی‌آباد به عنوان اولین بارانداز صادراتی کشور در تعاونی روستایی که 10 هزار تن انبار سرد و دستگاه سورتینگ، خوابگاه، باسکول و دفتر اداری داریم که طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد و دستگاه وارد عملیات آزمایشی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بحث آب‌های مرزی که مقام معظم رهبری اعتبار اختصاص داده بودند تاکنون بحث عمران‌آباد حدود 274 هکتار آماده است و تعاونی روستایی شرکت نظام‌های بهره‌برداری را تشکیل داده است وطی روزهای آینده با تحویل زمین به تعاونی نظام‌های روستایی زمین زیر کشت خواهد رفت و با بهره‌برداری کشت و صنعت‌های مختلفی ایجاد خواهد شد.

مدیر کل تعاون روستایی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به اینکه سال‌های گذشته به خاطر قطع سهمیه شرکت‌های تعاونی اکثر زیانده بودند ولی اکنون بالای 80 درصد شرکت‌ها سوددهی دارند و سعی می‌کنیم در روزهای ‌آینده با تکمیل فروشگاه‌ها و راه‌اندازی حداقل پنج مرکز بوجاری برای خودمصرفی کشاورزان در مناطق مختلف استان ایجاد کنیم.

میرزاحسینی یادآور شد: دو انبار جدید یکی در اصلاندوز و دیگری در تکانلو شهرستان گرمی در شرف عقد قرارداد هستیم.

وی ادامه داد: برای اولین بار در تاریخ استان تعاونی روستایی دو سال متوالی در خرید گندم و جو در کنار سایر همکاران سازمان غله استان که همکاری‌های بی‌شائبه انجام دادند و لطف و عنایتی که رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل که حمایت‌های بی‌بدیل از تعاونی روستایی که به عنوان پایگاه امین برای کشاورزان است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر کل تعاون روستایی استان اردبیل عنوان کرد: در رابطه با میوه شب عید قسمتی از خریدها را انجام دادیم و در حال ذخیره‌سازی هستیم و مردم منطقه همچون سال قبل که رضایت 100 درصدی از تعاونی روستایی داشتند امسال هم هیچ‌گونه نگرانی نسبت به کیفیت میوه‌ها نداشته باشند و مطمئن باشند هیچ رقیبی با تعاونی روستایی در جهت توزیع میوه‌ها نخواهد بود.