جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

روح تقوا و ایمان در جامعه در سایه حجاب و عفاف تجلی پیدا می‌کند - خبر

 

 

روح تقوا و ایمان در جامعه در سایه حجاب و عفاف تجلی پیدا می‌کند

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: روح تقوا و ایمان در جامعه در سایه حجاب و عفاف تجلی پیدا می‌کند.

روح تقوا و ایمان در جامعه در سایه حجاب و عفاف تجلی پیدا می‌کند

حجت‌الاسلام اکبر اکبری صبح امروز در گردهمایی عفاف و حجاب که با حضور کارشناسان و بانوان شاغل سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه و نمونه زهد و تقوا و حجاب و پاک‌دامنی و متانت زنان عالم است.

وی افزود: قرآن کریم فصل‌الخطاب حجاب و عفاف را درباره مردان وزنان جامعه اسلامی مطرح کرده تا جایی که ابتدا «مؤمنین» را مورد خطاب قرار داده و سندیت این گفته در آیه ارزشمند «بقیه‌الله خیر لکم ان کنتم مؤمنین» نهفته است.

اکبری با اشاره به ارزش و اهمیت عفاف و حجاب در جامعه اسلامی عنوان کرد: روح تقوا و ایمان پرستی وقتی در جامعه حاکمیت پیدا می‌کند که  پلیدی و زشتی و شهوات حیوانی با تمسک به پاک‌دامنی و عفاف از بین برود.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: خداوند در قران کریم  توجه ویژه‌ای به مسئله حجاب و عفاف دارد که در آیه  شماره 32 سوره مبارکه احزاب می‌فرماید: «ای زنان پیغمبر، شما مانند دیگر زنان نیستید، بلکه مقامتان رفیع‌تر است اگر خداترس و پرهیزکار باشید، پس زنهار نازک و نرم با مردان سخن نگویید مبادا آن که دلش بیمار است به طمع افتد و دست و نیکو سخن گویید».

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب اضافه کرد: بررسی‌های کارشناسان و جامعه شناسان نشان می‌دهد جهت‌گیری کلیه برنامه‌های مبتذل ماهواره، سایت‌های اینترنتی، جراید و روزنامه‌های بیگانگان براندازی نظام ارزشمند خانواده و از بین بردن پرده حجاب و عفاف و پاک‌دامنی است.

اکبری گفت: دشمن به خوبی دریافته است که با تغییر سبک زندگی مردم، عادت دادن آنان به اسراف و اشرافیگری و بی‌بند و باری جنسی به راحتی می‌تواند به اهداف پلید خود که همانا براندازی نظام مردمی و ولایتمدار جمهوری اسلامی است، دست پیدا کند.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: خانواده‌ای که در منزل خود ماهواره دارد نیاز به دشمن ندارد زیرا همین دشمن در خانه خود او و در حریم امن خانواده لانه کرده است.

وی یادآور شد: حجاب اسلامی حجابی است که به دستور قرآن آمده و بدون شک حجاب دینی همان حجابی است که کامل و با از بین بردن سخنان بیهوده دیگران و نگاه‌های آلوده نامحرمان به همراه باشد.

اکبری در ادامه گفت: بی‌حجابی همان فقر دینی یا پیروی کردن از هواهای نفسانی و تشدید غرایز حیوانی است که موجب بسیاری از فسادها و فحشاها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان در پایان سخنان خود بیان کرد: باید کوشید با امر به معروف و نهی از منکر در گسترش فرهنگ زیبای اسلامی و نگاه داشتن حجاب و عفت و دستورات الهی؛ در حفظ و گسترش آداب دینی و داشتن جامعه اسلامی و از بین بردن گناه کمک کرد و دچار غرب‌زدگی و عواملی که انسان را از مسیر خداپرستی منحرف می‌کند دوری کرد.