سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

روحانیون در روستاهای محروم استان اردبیل حضور می‌یابند - خبر

 

 

روحانیون در روستاهای محروم استان اردبیل حضور می‌یابند

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل گفت: با هدف محرومیت‌زدایی و تبیین مباحث فرهنگی اجتماعی روحانیون در روستاهای محروم استان اردبیل حضور می‌یابند.

روحانیون در روستاهای محروم استان اردبیل حضور می‌یابند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین میراضی در بازدید از مناطق محروم خلخال اظهار داشت: برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی در روستاها بصورت مستمر انجام می‌شود.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل از تاثیر حضور روحانیون در 18 روستای بخش خورش رستم جنوبی خلخال خبر داد و گفت: یکی از مشکلات اصلی و اساسی حاکم در روستاهای محروم هدف، در بحث فرهنگی اجتماعی، عدم وجود روحانی بصورت مستمر بود که این امر با ورود کارگروه فرهنگی اجتماعی این قرارگاه رفع شد.

وی بیان کرد: بعد از حد بندی در 3 بخش، 3 نفر روحانی در روستاهای برندق، چنارلق و نساز هشتجین شهرستان خلخال استقرار یافتند و نزدیک 2 سال است هرکدام‌از این روحانیون،6 روستا را تحت پوشش فرهنگی خود قرار دادند و برنامه فرهنگی همچنان در این منطقه برای اولین بار بصورت مستمر در مناطق محروم انجام شده است.

میراضی با بیان اینکه قبل از ورود روحانیون، خانه‌های عالم روستاها مورد مرمت و بازسازی قرار‌گرفت افزود: با تلاش و کوشش قرارگاه در حوزه فرهنگی اجتماعی و عمرانی، خانه های عالم در روستاهای برندق و چنارلق مرمت و بازسازی شدند و یک باب منزل نیز جهت استقرار روحانی روستای چنارلق بصورت استجاری در اختیار امام این روستا قرار گرفت.

وی از برپایی نماز جماعت و تشکیل کلاس های قرآنی و احکام در روستاها گفت: به برکت حضور امامان روستا در مناطق محروم، امروز شاهد برپایی نماز جماعت در 2 وعده ظهر و مغرب در روستاهای هدف هستیم و در کنار آن کلاس های قرآن، احکام، اخلاق و حلقه های صالحین نیز در مساجد این روستاها انجام‌می شود.