رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

رهایی 335 زندانی مالی غیر عمد در سالجاری - خبر

 

 

رهایی 335 زندانی مالی غیر عمد در سالجاری

رهایی 335 زندانی مالی غیر عمد در سالجاری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این 39 نفر در مجموع با بیش از 6 میلیارد تومان محکومیت از جمله بدهی مالی و دیه ناشی از تصادفات رانندگی در زندان بودند.
رییس کل دادگستری استان در این مراسم گفت محکومان مالی غیر عمد مجرم نیستند بلکه افرادی آبرومند هستند که به دلایل مختلف از بد روزگار دچار مشکل شده اند و راهی زندان شده اند.
حجت الاسلام قاصدی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای خانواده های محکومان مالی غیر عمد گفت ستاد دیه و خییرین استان در سالهای اخیر توانسته اند افراد زیادی را از زندان آغاز کنند و لازم است با فرهنگ سازی افراد بیشتری را برای کمک به زندانیان ترغیب کرد.
خدادادی رییس هیات امنای ستاد دیه استان هم از آزادی 335 محکوم مالی غیر عمد توسط این ستاد در سال جاری خبر داد و گفت در این مدت 99 نفر نیز با مراجعه مستقیم خییرین به زندانها آزاد شده اند.
وی گفت با تمام تلاشی که ستاد دیه و خییرین برای آزاد سازی محکومان مالی غیر عمد انجام می دهد اما همچنان 719 نفر به دلیل محکومیت مالی غیر عمد در زندانهای استان هستند.
محبوبی مدیر عامل ستاد دیه استان هم محکومیت مالی 434محکوم مالی غیر عمد آزاد شده در سال جاری را بیش از 27 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود این میزان بدهی توسط خییرین، ستاد مرکزی و تسهیلات بانکی با نرخ سود پایین تامین شده است