جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

رهاسازی آب سد خانقاه بفراجرد خلخال متوقف می‌شود - خبر

 

 

رهاسازی آب سد خانقاه بفراجرد خلخال متوقف می‌شود

نماینده مجری سد بفراجرد و طرح آبرسانی به شهر خلخال گفت: کار آزادسازی بخشی از آب ذخیره شده در پشت سد خانقاه بفراجرد این شهرستان متوقف می‌شود.

رهاسازی آب سد خانقاه بفراجرد خلخال متوقف می‌شود

سیامک ستاری افزود: با توجه به افزایش سطح بارندگی در فروردین و اردیبهشت سال جاری در راستای کنترل سیلاب‌های احتمالی و فصلی و همچنین پیشگیری از سرریز آب از روی سد خانقاه بفراجرد و با هماهنگی معاونت حفاظت و بهره‌برداری و مدیر امور منابع آب شهرستان خلخال از چند روز پیش کار آزادسازی ۸۰۰ لیتر در ثانیه از آب این سد آغاز شده است.

ستاری با اشاره به اینکه هم‌اکنون سقف آب رهاسازی شده در این سد به ۵۰۰ لیتر در ثانیه کاهش یافته، اظهارداشت: با پایین رفتن سطح آب ذخیره شده پشت سد خانقاه بفراجرد تا چند روز آینده با توجه به رسیدن به حد مجاز آب در پشت سد کار رهاسازی آب متوقف خواهد شد.

وی با بیان اینکه با پایان عملیات اجرایی خطوط انتقال آب از سد به تصفیه‌خانه و پروژه احداث تصفیه‌خانه خلخال آب سد برای مصرف شرب شهروندان خلخال مورد استفاده قرار خواهد گرفت، گفت: سد خانقاه بفراجرد خلخال که همزمان با سفر رییس‌جمهوری و وزیر نیرو در دی ماه سال ۹۸ به استان آبگیری شده بود، بالغ بر چهار میلیون مترمکعب آب ذخیره کرده بود که با رهاسازی بخشی از آب ذخیره شده در پشت سد هم‌اکنون آب این سد به ۲ میلیون و ۸۰۰ متر مکعب کاهش یافته و لزومی به رهاسازی بیشتر آب این سد در روزهای آینده نیست.